Bieżące działania i co przed nami?

Wdrażanie zasad zawartych w Europejskiej Karcie Naukowca oraz Kodeksie Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych to proces, który służy temu, by Politechnika Wrocławska się udoskonalała. Stawała coraz lepszym i bardziej przyjaznym miejscem do pracy dla wszystkich.

Logotyp

Dlatego od 2016 r. na bieżąco zmieniamy nasze przepisy i regulacje. Stale dostosowujemy je do wyśrubowanych i ciągle zmieniających się wymagań europejskiego rynku pracy.

Przebyliśmy już długą drogę, ale wciąż wiele jest do zrobienia. Nasz zespół ds. monitorowania wdrożenia regularnie analizuje aktualne etapy wprowadzania obu dokumentów oraz omawia i wyznacza kolejne działania na przyszłość.

belka_1.png

FAZA POCZĄTKOWA [12 MIESIĘCY]
europejska_strategia_dla_naukowcow_kolka.png Władze Politechniki Wrocławskiej zadeklarowały poparcie dla zasad zawartych w Europejskiej Karcie Naukowca oraz Kodeksie Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. zasob_3.png
europejska_strategia_dla_naukowcow_kolka2.png Opracowanie raportu samooceny na Politechnice Wrocławskiej i strategii HR dla pracowników naukowych (HRS4R).
zasob_3.png
europejska_strategia_dla_naukowcow_kolka3.png Politechnika Wrocławska otrzymała wyróżnienie HR Excellence in Research, przyznawane przez Komisję Europejską. zasob_1.png
FAZA WDROŻENIOWA [24 MIESIĄCE + 36 MIESIĘCY]
europejska_strategia_dla_naukowcow_kolka4.png Wdrażanie zmian na uczelni zgodnie z planem działań zawartym w strategii. zasob_3.png
europejska_strategia_dla_naukowcow_kolka5.png Przeprowadzenie audytu wewnętrznego oraz przesłanie dokumentów do oceny Komisji Europejskiej.
zasob_3.png
europejska_strategia_dla_naukowcow_kolka7.png Pierwsza ocena wdrażania zasad Europejskiej Karty Naukowca na PWr dokonana przez Komisję Europejską. Efekty otrzymanych rekomendacji

zasob_1.png
europejska_strategia_dla_naukowcow_kolka6.png Wdrażanie Europejskiej Strategii dla Naukowców na Politechnice Wrocławskiej. zasob_3.png
europejska_strategia_dla_naukowcow_kolka8.png

Prace przygotowawcze przed badaniem ankietowym.

europejska_strategia_dla_naukowcow_kolka9.png

Przeprowadzenia audytu wewnętrznego oraz przesłanie dokumentów do oceny Komisji Europejskiej.
Wniosek o utrzymanie znaku jakości HR Excellence in Research wraz z wizytą audytorów Komisji Europejskiej na Politechnice Wrocławskiej.
zasob_3.png
europejska_strategia_dla_naukowcow_2023_2.png Stacjonarna wizyta audytorów Komisji Europejskiej.
zasob_1.png
europejska_strategia_dla_naukowcow_2023_4.png Raport oceniający - pozytywna ocena podjętych działań na uczelni. Przyznanie znaku „HR Excellence in Research” do 2026 r. zasob_1.png
FAZA ODNOWIENIA [36 MIESIĘCY + 36 MIESIĘCY]
europejska_strategia_dla_naukowcow_2023_5.png Wdrożenie przez uczelnię zaakceptowanego planu działań.
Polityka OTM-R w Politechnice Wrocławskiej od 2023