TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Centrum Technologii Bezpieczeństwa Publicznego

Grafika z logotypami

Centrum Technologii Bezpieczeństwa Publicznego

FEDS.01.01-IZ.00-0003/24
Program Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027

Priorytet nr 1 „Fundusze Europejskie na rzecz przedsiębiorczego Dolnego Śląska”
Działanie nr 1.1 „Rozwój jednostek naukowych”

 

Całkowita wartość projektu: 54 874 029,38 PLN
Całkowite wydatki kwalifikowalne projektu: 44 611 406,00 PLN
Finansowanie UE: 29 359 282,10 PLN
Rozpoczęcie realizacji projektu: 01.10.2024 r.
Zakończenie realizacji projektu: 30.10.2026 r.

Opis projektu

„Centrum Technologii Bezpieczeństwa Publicznego” jest dedykowane wzmacnianiu bezpieczeństwa publicznego na poziomie regionalnym, z naciskiem na innowacyjność i współpracę między sektorem naukowym a przedsiębiorstwami. Projekt skupia się na ośmiu głównych obszarach badawczych, które odpowiadają na istotne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, środowiska naturalnego, społecznego oraz techniczno-infrastrukturalnego. Dzięki kompleksowemu podejściu, obejmującemu zakup nowoczesnej aparatury badawczej i rozwój specjalistycznych laboratoriów, projekt umożliwi prowadzenie zaawansowanych badań i rozwój technologii wspierających bezpieczeństwo publiczne.

W wyniku realizacji projektu Politechnika Wrocławska stanie się ośrodkiem wspierającym rozwój Makroklastra Bezpieczeństwa Publicznego, łączącym siły uczelni i samorządu Dolnego Śląska, co przyczyni się do wzmacniania potencjału badawczego i innowacyjności regionu.

Projekt, finansowany ze środków unijnych i własnych Politechniki Wrocławskiej, zapewni infrastrukturę niezbędną do świadczenia usług badawczo-rozwojowych na rzecz przedsiębiorstw, a tym samym do rozwoju nowych kierunków badań wpisujących się w inteligentne specjalizacje regionu.

Głównym celem projektu jest utworzenie nowoczesnej infrastruktury badawczej w obszarze bezpieczeństwa publicznego.

Cele szczegółowe obejmują wyposażenie laboratoriów Politechniki Wrocławskiej w aparaturę badawczą najnowszej generacji, umożliwiającą prowadzenie innowacyjnych badań i rozwój nowoczesnych technologii, a także wzmocnienie zdolności organizacyjnych jednostek uczelnianych do tworzenia konsorcjów i efektywnej realizacji projektów badawczo-rozwojowych, wspierających rozwój gospodarczy regionu i przemysłu.

Projekt odpowiada na wyzwania i potrzeby w obszarze bezpieczeństwa publicznego, oferując dostęp do nowoczesnej infrastruktury badawczej i eksperckiej wiedzy, co stanowi kluczowy element w rozwoju innowacji i technologii bezpieczeństwa. Jest on bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania rynkowe, zwiększając konkurencyjność i innowacyjność sektora gospodarczego, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Dzięki dofinansowaniu zostanie rozbudowana infrastruktura badawcza ośmiu wydziałów Politechniki Wrocławskiej, tj:

  • Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego,
  • Wydziału Chemicznego,
  • Wydziału Informatyki i Telekomunikacji,
  • Wydziału Elektrycznego,
  • Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii,
  • Wydziału Mechaniczno-Energetycznego,
  • Wydziału Mechanicznego,
  • Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

Informacja dodatkowa

Podmioty uczestniczące w Projekcie mają możliwości zgłoszenia Instytucji Zarządzającej, m.in. za pomocą anonimowego formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Programu (link poniżej) informacji o możliwości wystąpienia nadużycia finansowego, w tym konfliktu interesów lub korupcji.

Zgłoś nadużycie | Serwis programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję