Co i jak przez internet?

Krok po kroku tłumaczymy, co na PWr załatwisz online

POCZTA PWR

Każdy student naszej uczelni ma konto pocztowe na serwerach Google. I to właśnie ta skrzynka pocztowa będzie służyć do oficjalnego kontaktu z uczelnią. Z niej będziesz wysyłać maile do m.in. prowadzących zajęcia czy do dziekanatu.

Twój adres mailowy wygląda tak: nr_albumu@student.pwr.edu.pl. Numer albumu (inaczej indeks) jest twoim identyfikatorem składającym się z ciągu sześciu cyfr.

Tutaj znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak po raz pierwszy zalogować się na studencką pocztę

SYSTEM USOS

Jako student PWr większość spraw na uczelni załatwisz przez USOS, czyli  Uniwersytecki System Obsługi Studiów. To zupełnie nowe narzędzie na PWr, które miałeś okazję już poznać przy okazji rekrutacji. Co umożliwia USOS? Sprawdźmy.

W USOS będziesz mógł:

• złożyć ślubowanie,
  • sprawdzić swój plan zajęć i grupy zajęciowe,
  • zamówić mLegitymację,
  • zobaczyć swoje oceny,
  • zweryfikować przysługujące Ci stypendia oraz inne świadczenia socjalne,
  • znaleźć informację o ewentualnie naliczonych opłatach oraz numerze konta do ich uiszczenia,
  • składać podania związane z tokiem studiów,
  • wypełniać ankiety itd.

I jeszcze dobra wiadomość - te wszystkie rzeczy  można także wykonać z poziomu swojego telefonu, dzięki aplikacji mobilnej USOS. Aplikację Mobilny USOS PWr pobierzesz:

usos_pierwsza_strona.jpg

Jak się zalogować?

• Do USOS zalogujesz się za pomocą centralnego punktu logowania PWr.
  • Twoja nazwa użytkownika (login) ma postać xxxyyy1234, gdzie: xxx - trzy litery imienia, yyy - trzy litery nazwiska, 1234 - cztery losowe cyfry
  • Jeśli nie znasz jeszcze swojego loginu lub chcesz ustawić hasło wejdź na stronę Utworzenie/Reset hasła. Informacje o koncie AD znajdziesz w tym miejscu

usos_logowanie.jpg

PAKIET OFFICE

Konta Office365 dla nowych studentów zostaną utworzone na początku października.

Przysługuje ci licencja na Pakiet Office365 (max 5 PC/Mac, 5 android/ios) oraz oprogramowanie Windows. Konto umożliwia pobranie m.in. programów:

• Word,
  • Excel,
  • PowerPoint,
  • MS Teams,
  • Windows 10/11,
  • Visio,
  • Project,
  • Access.

Tutaj znajdziesz instrukcję, jak zalogować się po raz pierwszy na koncie Office 365