TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Sprawdź, gdzie załatwisz swoje sprawy studenckie, jak zrobić to nie wychodząc z domu. Zobacz, jak się komunikować na uczelni i gdzie znajdziesz najwięcej praktycznych informacji o swoim wydziale.
Najważniejsze miejsce dla każdego studenta to dziekanat. Tutaj m.in.:
Z dziekanatem najlepiej kontaktować się mailowo lub telefonicznie. Jeśli sprawa będzie wymagała twojej obecności, dostaniesz informację o tym, gdzie i kiedy powinieneś się pojawić.
Pamiętaj, że swoje podania czy wnioski możesz przesyłać do dziekanatu drogą mailową. Wystarczy wydrukować odpowiedni dokument, wypełnić go, podpisać, zeskanować i odesłać.
Znajdź kontakt do swojego dziekanatu:
W kampusie głównym działa Strefa Kultury Studenckiej (budynek C-18) z uczelnianą stołówką na parterze i kawiarnią na I piętrze. Oferta stołówki jest zróżnicowana, a wśród propozycji zawsze można znaleźć zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie.
Stołówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.30-16.00.
W kawiarni znajdziecie duży wybór napojów, a także kanapki, sałatki oraz ciepłe przekąski i pyszne desery. Do kawiarni zapraszamy nie tylko na pożywne śniadania, ale także w przerwie między zajęciami.
Strefa Kultury Studenckiej to nie tylko pyszne posiłki. To przede wszystkim centrum życia studenckiego w sercu kampusu. Więcej informacji na temat przedsięwzięć tam organizowanych znajdziesz na stronie Strefy Kultury Studenckiej.
Posiłek można też zjeść w gmachu głównym uczelni w Klubie Profesorskim (I piętro, bud. A-1). W ofercie kanapki, sałatki, napoje oraz dania obiadowe. Klub zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.
A na koniec prawdziwy hit - wyjątkowe miejsce na naszym bulwarze, czynne przez cały rok, czyli Sapori Italiani Bulwar PWr. Czeka włoskie jedzenie oraz napoje ciepłe i zimne.
Oczywiście w naszej bibliotece. Jak się do niej zapisać? Czego potrzebujesz, by to zrobić? Jak się logować i zamawiać książki? Jakie zbiory ma biblioteka?
Odpowiedzi na wszystkie te pytania, znajdziesz w informatorze
Politechniczne bluzy dostępne w dwóch modelach,uczelniane koszulki, czapki, kubki, torby bawełniane, a także skarpetki i wlepki znajdziesz w Polibutiku.
Nasz sklepik z uczelnianymi gadżetami oraz publikacjami Oficyny Wydawniczej PWr znajdziesz w holu gmachu głównego (bud. A-1, pok. 172). Zapraszamy od poniedziału do piątku w godzinach 9-15. Uwaga, płatność za zakupy tylko bezgotówkowo.
A bluzę warto mieć, bo to idealny strój nie tylko na uczelnię, ale i poza nią. Przekonaj się - sprawdź #DzieńBluzyPWr.
Na każdym wydziale nowi studenci otrzymują wsparcie od doświadczonej kadry nauczycielskiej. Każdy kierunek ma swojego opiekuna, który służy swoją wiedzą i pomocą w zakresie badań, nauki i dydaktyki.
Kontakt do niego znajdziesz na stronie swojego wydziału. Warto sobie zapisać i odezwać się, gdy podczas laboratoriów poczujesz, że nie do końca wiesz, jak się w tym wszystkim odnaleźć
W uczelnianym Biurze Karier znajdziesz aktualną ofertę szkoleń i warsztatów, ogłoszenia o stażach i praktykach, a także oferty pracy.
Wiele osób zaczyna swoją karierę zawodową już w trakcie nauki na PWr. Jesteśmy do tego przygotowani, a pracodawcy często do nas zaglądają w poszukiwaniu młodych talentów. Warto się zainteresować już na samym początku możliwościami, które daje Biuro Karier.
Europejski System Transferu Punktów (z ang. European Credit Transfer System)
Jako student PWr masz ważne zadanie, musisz zbierać punkty - realizując poszczególne kursy na studiach. Na końcu wymienimy je na dyplom, który zagwarantuje ci znalezienie dobrej pracy. A te tajemnicze punkty to tzw. punkty ECTS, czyli zbiór procedur, które zostały opracowane przez Komisję Europejską.
Dzięki nim możesz, po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów, kontynuować studia na innej uczelni, polskiej lub zagranicznej.
Samorząd Studencki reprezentuje ciebie i twoich kolegów przed władzami uczelni, zabiera głos w sprawach dotyczących społeczności studenckiej i pomaga w trudnych kwestiach.
Na twoim wydziale działa wydziałowy samorząd studencki, a w skali uczelni – Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej. Koniecznie zajrzyj na jego stronę internetową.
Umieszczono tam nie tylko szczegółowe informacje o regulaminie studiów czy działalności studenckiej, ale także bardzo praktyczny poradnik z odpowiedziami na takie pytania jak: Czym są punkty ECTS? Jak wyliczyć średnią na koniec semestru? Co zrobić, jeśli przegapiłem/am terminów zapisów na zajęcia?
Studenci i studentki wybranych kierunków, jeśli mają to w planie studiów, muszą zapisać się na zajęcia sportowe podczas pierwszego roku studiów.
Jak się zapisać przeczytasz tutaj
Poza programem studiów studenci i studentki, także pierwszego roku, mogą uczestniczyć z treningach sekcji sportowych i reprezentować PWr w rozgrywkach sportowych na poziomie akademickim.
Kwalifikacja do sekcji sportowych następuje w drodze selekcji studentów przez trenera, a nie zapisów komputerowych. Do sekcji przyjmowani są również studenci I roku. Członkostwo umożliwia reprezentowanie uczelni na zawodach i turniejach akademickich. Warto wcześniej skontaktować się z trenerką lub trenerem mailowo lub telefonicznie.
Poza sekcjami sportowymi prowadzonymi przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu jest możliwość reprezentowania PWr w dodatkowych dyscyplinach. Chętni mogę się zgłaszać do wskazanych trenerów i trenerek.
Uczelnia to już nie liceum czy technikum. Tutaj spotkasz ludzi z tytułami i stopniami naukowymi, na które pracowali wiele lat. I bardzo sobie je cenią. Dlatego pamiętaj, by traktować ich z szacunkiem.
Z naszej strony możemy ci „sprzedać” kilka rad:
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »