Pomoc dla ofiar i świadków dyskryminacji

Równość i różnorodność to bardzo ważne aspekty dla naszej akademickiej wspólnoty. Na stronie Równa PWr dowiecie się czym jest dyskryminacja i gdzie szukać pomocy, jeśli jej doświadczacie lub jesteście jej świadkami. Znajdziecie na niej także informacje o projektach i wydarzeniach prowadzonych przez działający od 2020 roku Zespół ds. Polityki Równościowej Uczelni.

Do zadań Zespołu należą:

- opracowanie założeń oraz zlecenie przeprowadzenia badań diagnozujących problem nierówności na Uczelni;
- opracowanie i udział przy wdrażaniu polityki równościowej Uczelni;
- udział w realizowaniu zadań określonych w przyjętej polityce równościowej Uczelni;
- inicjowanie, wspieranie oraz koordynowanie działań związanych z promocją postaw równościowych oraz przeciwdziałaniu zjawisku dyskryminacji wśród studentów oraz pracowników Uczelni.

Przewodniczącą zespołu jest dr hab. Karolina Jaklewicz, prof. uczelni, pełnomocniczka rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji.

Kontakt: stop.dyskryminacji@pwr.edu.pl