TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Pracownia Wizualizacji VR z akronimem MASSIW

Zakres działalności:


Wykonywanie prac studialnych i analiz z zakresu budowy kompleksowych, wirtualnych modeli symulacyjnych prezentujących i przetwarzających obiekty geoprzestrzenne (geologia, powierzchnia terenu, górnictwo) i inne.
Wykonywanie niestandardowych studiów i analiz w środowisku przestrzennego modelowania i projektowania, m.in. badanie wpływu wyboru modelu transportowego kopalni odkrywkowej na jej wyniki ekonomiczne, analizy skutków wariantowych scenariuszy polityki opodatkowania emisji CO2 na wielkość zasobów węgla opłacalnych do eksploatacji, zastosowania zbiorów rozmytych oraz symulacji warunkowej w generowaniu wyrobiska docelowego kopalni odkrywkowej.

Modelowanie, wizualizacja, kontrola i sterowanie, symulacja i optymalizacja procesów logistycznych i produkcyjnych oraz ich animacji w środowisku 3D. Modelowanie i symulacja oraz analizy z wykorzystaniem Metody elementów dyskretnych (ang. Discrete Element Method, DEM). Możliwość modelowania właściwości fizycznych dużej liczby obiektów w ruchu swobodnym lub wymuszonym z odzwierciedleniem wszystkich interakcji między elementami i konstrukcją zewnętrzną, wraz z modułem wyspecjalizowanym do modelowania transportu ciągłego materiałów sypkich na przenośnikach i w przesypach.

Wykonywanie analiz geostatystycznych i modelowania przestrzennej zmienności na potrzeby dokumentowania złóż, projektowania wyrobisk górniczych, planowania i harmonogramowania produkcji górniczej oraz oceny parametrów środowiska naturalnego. Wykonywanie studiów i analiz w środowisku komputerowym przestrzennego modelowania i projektowania, z wykorzystaniem metod statystycznych i geostatystycznych (liniowych, nieliniowych oraz symulacji). Analiza i modelowanie danych geoprzestrzennych z wykorzystaniem autokorelacji (statystyka I Morana, metoda hot spot). Identyfikacja domen geologicznych i estymacyjnych. Optymalizacja kopalń odkrywkowych z zastosowaniem algorytmu Lerchsa-Grossmanna i innych algorytmów optymalizacji. Szacowanie zasobów złożowych.

Kierownik Pracowni Wizualizacji VR (MASSIW)

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję