PWR Racing Team ponownie wygrywa – tym razem nagrodę KoKoN

Data: 27.10.2021 Kategoria: aktywność studencka

Studenci Politechniki Wrocławskiej zostali laureatami konkursu Forum Uczelni Technicznych KoKoN. Ekipa PWR Racing okazała się najlepsza w kategorii FUT Favourite.

Zdjęcie ilustracyjne nagrody

W tej kategorii internauci wybierali trzy najlepsze projekty ze wszystkich zgłoszonych do konkursu. Następnie z tej trójki kapituła wybrała zwycięzcę. W tym roku był to zespół PWR Racing Team.

Nasi studenci i ich bolid RT11 mają za sobą bardzo udany sezon. Rozpoczęło się od 10. miejsca w Holandii, potem było podium w Czechach, piąta lokata na Węgrzech, dziesiąta pozycja w Niemczech i na koniec piąte miejsce we Włoszech. W sumie w trakcie całej rywalizacji zespół z PWr zdobył aż osiem miejsc na podium.

Ogólnopolski konkurs KoKoN, który organizuje Forum Uczelni Technicznych, skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Jego ideą jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowaniem działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi.

W tym roku o zwycięstwo w KoKoNie w pięciu kategoriach (Projekt inżynierski, Badania naukowe, Edukacja, Cyfryzacja, Innowacje i nowe technologie w ekologii oraz FUT Favourite) walczyło łącznie 21 projektów z całej Polski. W gronie nominowanych z naszej uczelni, poza PWR Racing Team, znalazło się także Koło Naukowe Robocik za projekt „Ogniwa wodorowe jako alternatywne źródło zasilania pojazdu typu AUV”.