Najbardziej zaangażowani docenieni! Za nami Gala Aktywności Studenckiej [ZDJĘCIA]

Data: 22.06.2023 Kategoria: życie uczelni

45 studentek i studentów rektor Politechniki Wrocławskiej docenił swoimi nagrodami w uznaniu ich wyników w konkursach i zawodach oraz zaangażowania w budowanie wizerunku uczelni. Uhonorowano także m.in. najbardziej zaangażowanych opiekunów kół naukowych oraz wspierające studentów dziekanaty i pracowniczki PWr.

GAS 2023Gala Aktywności Studenckiej jest corocznym świętem najbardziej aktywnych i zaangażowanych studentów Politechniki Wrocławskiej, które od lat organizuje uczelniany Dział Studencki. To ci, którzy poświęcają swój prywatny czas na pracę w kołach, agendach, organizacjach i samorządach, zarywają noce w warsztatach i garażach, miesiącami przygotowują się do sportowych mistrzostw oraz reprezentują uczelnię na międzynarodowych konkursach i zawodach, łącząc to jednocześnie ze studiami, a nierzadko także i pracą zawodową.

45 z nich – z największymi osiągnięciami w ubiegłym roku – rektor Politechniki Wrocławskiej docenił swoimi nagrodami. Odebrali je w czwartkowy wieczór na scenie w Strefie Kultury Studenckiej.

Nagrody Rektora Politechniki Wrocławskiej trafiły w ręce tych studentek i studentów:

GASWydział Architektury: Aleksandra Sośnierz, Bartosz Wiszniowski, Michał Wiśniewski;

Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego: Łukasz Kampa, Mateusz Mój, Marlena Rudner;

Wydział Chemiczny: Szymon Łakomy, Adam Pawleta, Michał Wnuk;

Wydział Informatyki i Telekomunikacji: Marcelina Bielecka, Miłosz Chojecki, Zuzanna Jasińska, Konrad Karanowski, Mateusz Mandziuk, Szymon Romanek, Zofia Stypułkowska;

Wydział Elektryczny: Mateusz Woźniak;

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii: Weronika Martyka, Aleksandra Walkowicz;

Wydział Inżynierii Środowiska: Agnieszka Grabka;

Wydział Zarządzania: Aleksandra Mokrzan, Liliya Sizhuk;

GASWydział Mechaniczno-Energetyczny: Kacper Adolf, Karol Komar, Natalia Nienartowicz, Nikodem Perła, Sebastian Stanek, Marta Stempniak;

Wydział Mechaniczny: Konrad Chrostowski, Michał Lentner, Bartłomiej Lorek, Wojciech Moranowicz, Igor Wawrzyniak, Przemysław Wójcik;

Wydział Podstawowych Problemów Techniki: Katarzyna Hołodnik, Katarzyna Ignatowicz, Przemysław Litwin, Damian Ziomko;

Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów: Wojciech Pałka, Krystian Szpakowski, Wiktoria Weichbrodt, Paweł Wójcik;

Wydział Matematyki: Marta Jaworska, Adrian Rodziewicz;

Filia PWr w Legnicy: Bartłomiej Myjak.

Zawsze powtarzam, że to co może wam dać uczelnia, to nie tylko wykłady, ćwiczenia czy dostęp do laboratoriów i pracowni. To także wszystko to, co wynika z działalności studenckiej: kontakty, odpowiedzialność, wyzwania, dobra zabawa – mówił prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr, wręczając nagrody. – Cieszę się, że z tego korzystacie, a fakt, że jest nas tutaj tak dużo, pokazuje, że z aktywnych studentów na PWr możemy być dumni.

To wy jesteście twarzą i najlepszą wizytówką naszej uczelni – dodawał dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich PWr.

Agata Bartnik-Pietruszka, kierownik Działu Studenckiego PWr podkreślała natomiast: - Dziękujemy dzisiaj aktywnym studentom, bo to ci, którym zawsze chce się chcieć i na których zawsze można liczyć.

A ta gala stanowi dla nas wszystkich pewnego rodzaju podsumowanie tego, co działo się w studenckim środowisku w ubiegłym roku – mówił Szymon Łakomy z Parlamentu Studentów PWr. – I zarazem moment wyznaczania sobie ambitnych celów na kolejny rok.

W czasie gali doceniono także pracowniczki PWr, które z dużym zaangażowaniem wspierają studentów, mimo że nie leży to w ich obowiązkach. Przeczytaj więcej o nagrodzonych Poliludkami.

GASSamorząd Studencki postanowił także przyznać specjalne nagrody dla dwojga pracowników Politechniki Wrocławskiej, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali – wspólnie ze studentami – tegoroczne Juwenalia czterech wrocławskich uczelni (PWr, UPr, UM i UE). Podziękowania trafiły na ręce Beaty Janek z Działu Studenckiego i Łukasza Ptaszka, kierownika Działu Stołówek Studenckich. Oboje byli bardzo zaskoczeni: - Jestem ogromnie wzruszona, nie spodziewaliśmy się takich podziękowań – mówiła ze sceny Beata Janek, a Łukasz Ptaszek zaznaczał: - Każdego roku, gdy już jesteśmy po całej tej pracy, myślę sobie: zrobiliśmy coś wow! W tym roku to było ogromne wow. Pomyślcie tylko, co musimy zaplanować w przyszłym roku, żeby to przebić!

Po raz kolejny Samorząd Studencki wyróżnił też Uśmiechnięte Dziekanaty. Do kogo trafiły statuetki? Przeczytaj cały tekst.

Gala Aktywności Studenckiej stała się też okazją do uhonorowania nagrodami najbardziej zaangażowanych opiekunów kół naukowych, agend kultury i organizacji studenckich.

Nagrody odebrali także politechniczni piłkarze. W Lidze PWr najlepsza w tym sezonie była drużyna Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, która w dodatku nie przegrała żadnego ze swoich meczów. Mogła także pochwalić się królem strzelców. Z wynikiem 47 bramek został nim Paweł Łączyński (a kolejny najlepszy strzelec Krystian Smolarek – z wynikiem 46 bramek – także jest członkiem reprezentacji W6).

Drugie miejsce  lidze wywalczył zespół Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, który może pochwalić się najmniejszą liczbą straconych bramek (40 we wszystkich meczach), a trzecie miejsce – reprezentacja Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego.

Galę uświetniły występy Kameralnego Chóru Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Anny Sipak i Big Bandu PWr pod kierownictwem Wojciecha Nycza. W organizacji wydarzenia pomogły także koło naukowe Audio Engineering Society i Telewizja Studencka Styk. Materiały filmowe, wykorzystane podczas gali, przygotował Akademicki Klub Realizatorów Filmowych FOSA pod opieką Adriana Janisio. Organizatorem wydarzenia był Dział Studencki PWr.

lucy