TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 22.06.2023 Kategoria: ludzie politechniki, życie uczelni
Po raz pierwszy Gala Aktywności Studenckiej stała się także okazją do podziękowania najbardziej zaangażowanym opiekunom kół naukowych, organizacji studenckich i agend kultury. Nagrody wręczono osobom, które są prawdziwymi mentorami, poświęcają studentom swój prywatny czas i są dla nich nieocenionym wsparciem w realizacji projektów.
W plebiscycie Opiekun Roku 2023 studenci postanowili nagrodzić dwoje opiekunów studenckich podmiotów. Podziękowania trafiły do Moniki Magdziak-Tokłowicz, opiekun Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych (LEM Wrocław Motorsport) oraz Andrzeja Giera, opiekuna Telewizji Studenckiej Styk.
pracuje w Katedrze Inżynierii Pojazdów na Wydziale Mechanicznym. Jak podkreślają studenci:
„jest zaangażowana na 110% w życie koła naukowego. Jej pasja i wiedza mają znaczący wpływ na rozwój koła, ale także osobisty każdego z członków”
„pomagała wielu kołom naukowym, zawsze stara się dorzucić swoją cegiełkę czy to podczas wyjazdu, czy w pracach warsztatowych, jednocześnie realizując przy tym wszystkim pracę doktorską. Wspiera nas swoją wiedzą i zawsze ma dla nas czas, z wiecznym uśmiechem na twarzy. Trudno wyobrazić sobie lepszego opiekuna koła naukowego”
„zawsze pomoże – od załatwienia sponsorów i rozwiązania trudnych sytuacji, aż po dbanie o studentów na poziomie żywieniowym na zawodach. Niezastąpiona osoba z czystym powołaniem”.
Studenci pisali też:
„Nominuję Panią Monikę za serce do motoryzacji, którym dzieli się z innymi. Z pewnością jest odpowiednią osobą na właściwym miejscu, wykazuje ogromne chęci do wspierania studentów i nie tylko, często wychodząc z inicjatywą pomocy, wykazując się przy tym ogromem wiedzy i doświadczeniem życiowym. W pełni zasługuje na uroczyste podziękowanie za swoją pracę, która na pewno jest również pasją, co widać i słychać”.
„Pani Monika nazywana przez nas Mamą, zasługuje na nagrodę Opiekuna Roku Kół Naukowych ze względu na niezwykłe zaangażowanie, inspirujące przywództwo, akademickie osiągnięcia, mentoring i wsparcie, a także wkład w kreowanie innowacyjnej atmosfery. Zawsze uśmiechnięta, pomocna oraz przede wszystkim oddana kołu Pani Monika jest definicją opiekuna koła”.
Sama nagrodzona mówiła: - Praca opiekuna naukowego jest często czasochłonna, czasami nerwowa, ale dla mnie ogromnie satysfakcjonująca. Cieszę się, że mogę służyć pomocą studentom, a nawet że przychodzą do mnie po rady, także w kwestiach niekoniecznie związanych z uczelnią. To dla mnie niesamowite wyróżnienie, że darzą mnie takim zaufaniem. Dziękuję! - podkreślała Monika Magdziak-Tokłowicz.
jest pracownikiem zespołu obsługi multimedialnej w Dziale Administracyjno-Gospodarczym. Studenci zgłosili jego nominację do nagrody, ponieważ:
„to ktoś więcej niż opiekun – mentor, inspiracja, wzór podejścia do działalności telewizyjnej”
„dzięki wiedzy i praktycznym umiejętnościom przekazywanym przez Andrzeja absolwenci Styku z łatwością znajdują pracę w największych polskich stacjach telewizyjnych i agencjach kreatywnych. Andrzej to nie tylko opiekun agendy. To także dobry przyjaciel, który nieustannie raczy nas historiami i anegdotami z branży telewizyjnej”
„jego wieloletnie doświadczenie w branży przekłada się na niezliczoną liczbę nie tylko historii i anegdot związanych z branżą, ale także porad i wskazówek. W czasie kiedy aktywnie działałem w telewizji, zdarzało mi się przychodzić do siedziby tylko po to, aby wysłuchać kilku historii z realizacji, przy których pracował Andrzej”
„to nie tylko opiekun w formalnym tego słowa znaczeniu. Uważam, że to słownikowy opiekun. Osoba dbająca nie tylko o sprzęt, ale przede wszystkim ludzi. Andrzej wykształcił pokolenia Stykowiczów, którzy odnajdują się w mediach w Polsce i na całym świecie”.
Laureat nagrody podkreślał, że zawsze stara się, by wszyscy w Styku czuli się jak jedna wielka rodzina, bo działalność w takiej agendzie kultury jest pracą zespołową i bez dobrej atmosfery niewiele się osiągnie. - Zawsze też namawiam członków Styku, żeby nie bali się marzyć. Bo jak się ma marzenia, to się je spełnia. Jak niektórzy tutaj, którzy pojechali na festiwal w Cannes, bo kiedyś rozmawialiśmy o tym, że to przecież wcale nie takie nieosiągalne, jak im się na początku wydawało. Dlatego: nie bójcie się marzyć i te marzenia realizujcie!
lucy
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »