Najbardziej uśmiechnięte są dziekanaty Wydziału Matematyki i filii w Legnicy

Data: 22.06.2023 Kategoria: życie uczelni

Wydział Matematyki ze statuetką Uśmiechniętego Dziekanatu

Przechodnie statuetki Uśmiechniętego Dziekanatu pozostają w tych samych jednostkach. Studenci ponownie wskazali, że najbardziej życzliwymi i gotowymi do pomocy są dziekanaty Wydziału Matematyki oraz Filii PWr w Legnicy.

Od 2013 r. na uczelni organizowana jest akcja ankietyzacji wśród studentów, która pozwala im ocenić swój dziekanat, opowiedzieć o swoich przeżyciach z nim związanych i pomóc tym jednostkom zmieniać się na lepsze.

W13 ze statuetkąStudenci, wypełniając krótką ankietę, wyrażają swoją opinię w kilku pytaniach zamkniętych i jest też możliwość dołączenia do ankiety swojego komentarza.

Na podstawie zebranych ankiet Samorząd Studencki PWr wyłania najlepszy zdaniem studentów dziekanat Politechniki Wrocławskiej, któremu nadaje tytuł Uśmiechniętego Dziekanatu. Od 2022 r. statuetki przyznawane są w dwóch kategoriach – dla dziekanatu wrocławskich wydziałów oraz dla dziekanatu z filii uczelni.

Wśród wrocławskich do nagrody nominowano cztery dziekanaty - z Wydziałów: Inżynieii Środowiska, Mechanicznego, Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz Matematyki.

W przypadkach obu kategorii nagrody nie zmieniły właścicieli - jako najbardziej życzliwe i pomocne studenci ponownie wskazali dziekanaty Wydziału Matematyki i filii w Legnicy, które zwyciężyły także w ubiegłym roku.

Filia w LegnicyDziekanatem W13 kieruje Edyta Landkauf, a pracują w nim: Małgorzata Osóbka, Justyna Sowa, Kamila Mackiewicz i Beata Stanisławczyk.

Studenci pisali w ankietach: "po wizycie w tym dziekanacie dzień staje się lepszy", "przyjęto mój wniosek w dniu, w którym dziekanat był nieczynny", "nie sądziłam, że to możliwe, żeby wejść do dziekanatu z uśmiechem, a wyjść z jeszcze większym i cukierkami".

Dziekanatem filii w Legnicy kieruje Agnieszka Tomaszewicz, a tworzą go: Aleksandra Sobkowicz, Justyna Stasiak-Gajda i Marzena Prorok.

Studenci tak uzasadniali swoje pozytywne opinie o tym dziekanacie: "staną na głowie i pomogą jak tylko mogą", "traktują każdego studenta jak część ogromnej politechnicznej rodziny, o którą trzeba dbać".

Gala Aktywności Studenckiej 2023 za nami - przeczytaj relację z wydarzenia i sprawdź laureatów nagród!

Dotychczasowi laureaci statuetki Uśmiechnięty Dziekanat:

2022 – Wydział Matematyki i Filia PWr w Legnicy

2019 – Wydział Matematyki