Poliludki dla dwóch pracowniczek PWr. To wyraz podziękowania od studentów

Data: 22.06.2023 Kategoria: ludzie politechniki, życie uczelni

Statuetki Poliludków

Podczas Gali Aktywności Studenckiej wręczono dwie wyjątkowe statuetki. Poliludki trafiają do tych członków społeczności Politechniki Wrocławskiej, którzy wspierają studencką aktywność, mimo że nie mają tego w swoich obowiązkach. W ten sposób studenci dziękują za życzliwość i zaangażowanie.

Statuetkę Poliludka przyznaje od 2012 r. Samorząd Studencki PWr na podstawie zgłoszeń przesyłanych przez studentów. Dziękuje w ten sposób pracownikom uczelni (lub osobom z nią związanym), którzy swoją pracą wspomagają działalność studencką, a nie znajduje się to w zakresie ich obowiązków. To osoby, które działają na rzecz społeczności studenckiej i wspierają ją w podejmowanych decyzjach.

W tym roku Poliludki wręczono dwóm pracowniczkom uczelni:

• Nagrodzone PoliludkamiMonice Kaczmarz, kierownik administracyjnej Wydziału Matematyki – która „jest dostępna o każdej porze, gotowa odpowiedzieć na pytania i prośby studentów. Jej zaangażowanie w zapewnienie doskonałej organizacji wydarzeń studenckich, zwłaszcza w kwestiach formalnych, które często stwarzają problemy przy kreatywnych pomysłach studentów, jest nieocenione” – podkreślali studenci, wnioskując o nagrodę dla niej.

- To jest relacja wzajemna - mówiła laureatka nagrody. - Może i faktycznie trochę wam pomagam, ale czuję, że to przede wszystkim ja od was dużo dostaję. Inspirujecie mnie i dzięki wam czuję się młodsza - przekonywała Monika Kaczmarz, zwracając się do studentów.

• Annie Bajor-Traczyńskiej z zespołu ds. współpracy z pracodawcami Biura Karier PWr, prezesce Fundacji Manus – doceniono ją za pomoc w czasie tegorocznych juwenaliów. Jak podkreślali studenci: „zawsze była gotowa służyć dobrą radą i wsparciem. Uśmiech nie schodził jej z twarzy, co przyczyniło się do przyjaznej atmosfery i dodatkowo motywowało studentów do działania. Jej obecność i pomoc były nieocenione w czasie Juwenaliów #WrocławRazem i uczyniły je wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich uczestników”.

Gala Aktywności Studenckiej 2023 za nami - przeczytaj relację z wydarzenia i sprawdź laureatów nagród!

- Nagrodzone PoliludkamiW takich sytuacjach zwykle dziękuje się rodzinie. Ja chciałabym podziękować mojej fundacyjnej rodzinie, Beacie i Łukaszowi - mówiła nagrodzona, odnosząc się do Fundacji Manus oraz Beaty Janek i Łukasza Ptaszka. - Podziwiam was za zapał i zaangażowanie. Z wami wszystko jest możliwe! Chcę też podkreślić, że bardzo bliska jest mi idea #JuwenaliaRazem. Mam nadzieję, że kolejne będą równie wspaniałe.

Dotychczasowi laureaci Poliludków to:

2022 – dr Anna Borkowska, Sylwia Kasprzyk, Anna Kozłowska

2019 – Paweł Strugacz, Waldemar Listowski, Małgorzata Kałuża

2018 – dr inż. Danuta Szyszka, Michał Skalny, Łukasz Ptaszek, Krzysztof Czerski

2017 – dr inż. Jacek Oko, Urszula Stanecka, Roman Konieczka, Katarzyna Kroczak-Knapik, Maryla Kupczyk

2016 – Magdalena Dyderska, Marta Sierańska, Adam Druszcz

2015 – Anna Kozłowska, Rafał Pawełczak

2014 – Mariola Michalska, Małgorzata Bucki, Dorota Lenczuk Władysław Wasilewski, Mariola Jung

2013 – Grzegorz Kozłowski, Małgorzata Pelc, Monika Macińska, Agnieszka Niczewska, dr Zenon Okraszewski

2012 – Małgorzata Kałucka, Michał Kulig, Grażyna Mężyk, Lidia Stefanicka, Zbigniew Piotrowski, Włodzimierz Sobin, Krzysztof Mazur, Maria Łyko

lucy