Informatyka wciąż najpopularniejsza wśród kandydatów na studia

Data: 08.07.2022 Kategoria: aktualności ogólne, rekrutacja

rekru_plaskie.jpg

Informatyka stosowana, cyberbezpieczeństwo, informatyka techniczna oraz automatyka i robotyka – to kierunki cieszące się największym zainteresowaniem podczas rekrutacji na studia I stopnia na Politechnice Wrocławskiej.

W tym roku na kandydatów czekało ponad 7 tys. miejsc (na studiach stacjonarnych) na 64 różnorodnych kierunkach. W systemie rekrutacyjnym PWr zarejestrowało się blisko 11 tys. kandydatów. Największą popularnością cieszyły się:

• Informatyka stosowana w j. angielskim – 15 osób na jedno miejsce,
  • informatyka stosowana – 10 osób na jedno miejsce,
  • cyberbezpieczeństwo – 7 osób na jedno miejsce,
  • automatyka i robotyka – 5 osób na jedno miejsce,
  • informatyczne systemy automatyki – 5 osób na jedno miejsce.

Przyjmowanie dokumentów od osób, które zostały zakwalifikowane do przyjęcia, zaczniemy od 12 lipca. Kandydaci mogą je składać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 oraz w sobotę, 16 lipca, (w godz. 9.00-13.00) w budynku C-13, pok. 0.12.

Jeśli komuś nie udało się dostać na wymarzony kierunek lub nie zdążył się zarejestrować w pierwszym terminie, to ciągle ma szansę na studia na PWr. Wystarczy śledzić informacje o wolnych miejscach i wziąć udział w drugiej rekrutacji, która rozpocznie się już 20 lipca i potrwa do 22 lipca.

W tegorocznej rekrutacji do wyboru było aż siedem nowości. Na studiach pierwszego stopnia uruchamiamy geoenergetykę, inżynierię surowców mineralnych oraz gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Z kolei na studiach magisterskich nowością są kierunki: Urban Mining i Enviromental Quality Managment (studia w języku angielskim), a także gospodarka przestrzenna oraz bezpieczeństwo i higiena pracy. Przypominamy, że rekrutacja na studia magisterskie trwa do 21 lipca.

Obecnie na trzynastu wydziałach Politechniki Wrocławskiej i w trzech filiach naszej uczelni studiuje ponad 20 tys. osób. W ubiegłym roku kandydaci na studia również najchętniej wybierali informatykę stosowaną, budownictwo, cyberbezpieczeństwo, informatykę techniczną oraz automatykę i robotykę.