Gala Aktywności Studenckiej: najbardziej zaangażowani docenieni nagrodami [ZDJĘCIA]

Gala Aktywności Studenckiej

75 studentek i studentów rektor Politechniki Wrocławskiej docenił swoimi nagrodami w uznaniu ich wyników w konkursach i zawodach oraz zaangażowania w budowanie wizerunku uczelni. Specjalne wyróżnienia trafiły także najbardziej zaangażowanych opiekunów kół naukowych oraz wspierających studentów dziekanatów i pracowniczek PWr.

Gala Aktywności Studenckiej jest corocznym świętem najbardziej aktywnych i zaangażowanych studentów Politechniki Wrocławskiej – działających na polu naukowym, sportowym, artystycznym i społecznym. Wydarzenie od kilku lat organizują Dział Wsparcia Aktywności Studenckiej i Samorząd Studencki PWr.

Gala Aktywności Studenckiej

W tym roku impreza – z racji trwających piłkarskich Mistrzostw Europy – miała klimat sportowej rywalizacji „aktywni studenci kontra reszta świata”. Były więc i stadionowa murawa na podłodze, i kibicowskie szaliki na szyjach prowadzących wydarzenie – Katarzyny Szybalskiej i Łukasza Ptaszka – a także pasek „z wynikami” tuż pod sceną (niczym w meczowej relacji), meksykańska fala wśród widzów oraz gorący doping i przyśpiewki (na czele z „nic się nie stało, rektorze, nic się nie stało” – gdy któryś z wyczytanych laureatów nagród nie pojawiał się na scenie).

Gala Aktywności Studenckiej

W czasie gali nagrodzeni zostali bowiem studenci i studentki PWr, którzy na co dzień poświęcają swój czas na pracę w kołach, agendach, organizacjach i samorządach, zarywają noce w warsztatach i garażach, miesiącami przygotowują się do sportowych mistrzostw oraz reprezentują uczelnię na międzynarodowych konkursach i zawodach, łącząc to jednocześnie ze studiami, a nierzadko także i pracą zawodową.

75 takich osób w rektor docenił właśnie swoimi nagrodami.

Laureaci Nagród Rektora Politechniki Wrocławskiej:

Wydział Architektury:  Armin Ernst, Julia Heś, Weronika Piotrowska, Aleksandra Sośnierz, Aleksandra Tądel, Kinga Wasilewska;

Gala Aktywności Studenckiej

Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego: Maksymilian Janicki, Julia Kot, Piotr Kwak, Marlena Mój, Mateusz Szulc;

Wydział Chemiczny: Marta Majcher, Mateusz Sperczyński, Michał Wnuk;

gas2-24_13.jpg

Wydział Informatyki i Telekomunikacji: Piotr Gabrysch, Maksymilian Górski, Piotr Kozarzewski,Artur Kręgiel, Tomasz Łakomy, Szymon Romanek;

gas2-24_14.jpg

Wydział Elektryczny: Oliwia Frankiewicz, Maksymilian Rędzicki, Kacper Sowiński, Kamila Żabicka;

gas2-24_17.jpg

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii: Jakub Dobrzański, Alicja Jeżak, Zofia Polowczyk, Dawid Tabak;

gas2-24_18.jpg

Wydział Inżynierii Środowiska: Ewa Glenc, Agnieszka Grabka, Wiktoria Jaskóła, Emilia Rus;

gas2-24_19.jpg

Wydział Zarządzania: Barbara Kubek, Szymon Nowak, Marcel Sobecki, Zofia Stypułkowska;

gas2-24_20.jpg

Wydział Mechaniczno-Energetyczny: Kacper Adolf, Mateusz Dziedzic, Paweł Iwańczyk, Weronika Janowicz, Martyna Kowalczyk, Natalia Nienartowicz, Patryk Jasik, Jakub Ruchała;

gas2-24_21.jpg

Wydział Mechaniczny:  Marta Boczkowska, Przemysław Duda, Karol Jackowski, Dominik Korzeniowski, Wiktoria Mrowiec, Jan Odrobiński, Nikodem Perła, Kajetan Skolmowski, Marcin Szubert, Michał Wieczorek, Paweł Wójcik;

gas2-24_23.jpg

Wydział Podstawowych Problemów Techniki: Antonina Bieganowska, Jakub Boniecki, Bartłomiej Płoszyński, Piotr Tokarczyk, Paulina Wojciechowska;

gas2-24_24.jpg

Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów: Szymon Drzewiecki, Michał Kos, Igor Rak, Adam Wąs;

gas2-24_26.jpg

Wydział Matematyki: Justyna Baczyńska, Igor Hołowacz, Marcin Kostrzewa, Hubert Woszczek;

gas2-24_27.jpg

Wydział Medyczny: Marta Ładniak, Iga Minta;

gas2-24_28.jpg

Filia PWr w Jeleniej Górze: Ewelina Kudela;

Filia PWr w Legnicy: Mateusz Musiatowicz, Jakub Steć;

gas2-24_29.jpg

Filia PWr w Wałbrzychu: Wiktoria Hejman, Wincenty Wensker.

gas2-24_30.jpg

Dziękuję wam za ten rok – mówił ze sceny prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr. – Ta uczelnia jest wasza, to waszemu zaangażowaniu zawdzięczamy to, że mamy się, czym szczycić. Studenckich sukcesów jest tak wiele, że czasem nie sposób za wami nadążyć – śmiał się.

Wtórował mu dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich: - To dzięki wam nasza uczelnia jest coraz lepsza. Trzymamy za was kciuki – podkreślał.

Marcin Szubert, wiceprzewodniczący Parlamentu Studentów PWr dodawał: - Nie ma chyba nic bardziej budującego niż słowa, które usłyszałem od studenta z Politechniki Warszawskiej. Rozmawialiśmy o aktywnościach studenckich i po tym, jak usłyszał, jak dużo u nas się dzieje, powiedział mi: „Żałuję, że nie mogę studiować u was”.  To najlepszy dowód, że jeśli chodzi o działalność studencką, jesteśmy na topie.

W czasie gali wręczono także statuetki Poliludków. Trafiły do pracowniczek PWr, które z dużym zaangażowaniem wspierają studentów, podejmując także działania, które nie leżą w ich obowiązkach.

Samorząd Studencki nagrodził z kolei wyróżniające się dziekanaty. Który wydział może pochwalić się Uśmiechniętym Dziekanatem? Poznaj wyniki plebiscytu.

Gala Aktywności Studenckiej stała się też okazją do uhonorowania nagrodami najbardziej zaangażowanych opiekunów kół naukowych, agend kultury i organizacji studenckich.

lucy