Studenci wręczyli statuetki Poliludków – trafiły do dwóch laureatek

Dr Karolina Laszczyk z nagrodą

Dr inż. Karolina Laszczyk z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów i dr inż.  Sylwia Szotek z Wydziału Mechanicznego to tegoroczne laureatki Poliludków. Nagrody są podziękowaniem od studentów za życzliwość i zaangażowanie.

Statuetkę Poliludka przyznaje od 2012 r. Samorząd Studencki PWr na podstawie zgłoszeń przesyłanych przez studentów.

Wręczający nagrodęDziękuje w ten sposób pracownikom uczelni (lub osobom z nią związanym), którzy swoją pracą wspomagają działalność studencką, a nie znajduje się to w zakresie ich obowiązków (lub podejmują działania znacznie wykraczające poza ich obowiązki).

Laureaci i laureatki to osoby, które działają na rzecz społeczności studenckiej i wspierają ją w podejmowanych decyzjach.

W tym roku nagrody wręczali Karolina Łuczak i Marcin Szubert z zarządu Parlamentu Studentów.

Statuetki przyznano dwóm pracowniczkom uczelni:

• dr inż. Karolinie Laszczyk, która została wyróżniona za jej nieocenione wsparcie oraz inspirujące zaangażowanie w studenckie projekty naukowe. Jej merytoryczna pomoc i motywacja nie tylko przyczyniły się do sukcesu studenckich działań, ale także otworzyły przed studentami szereg nowych możliwości rozwoju, w tym udział w programach naukowych i organizacji wydarzeń Dr Laszczyk odbierająca nagrodęedukacyjnych. Jej zaangażowanie w redakcję wniosku projektowego przyczyniło się bezpośrednio do uzyskania grantu na innowacyjny projekt robotyczny, co było nie tylko wyzwaniem, ale i dowodem na jej niezwykłą skuteczność i determinację. Jak podkreślają studenci, dr Laszczyk zasługuje na uznanie „za pozytywny wpływ na naszą organizację naukową oraz za jej wszechstronne wsparcie, które nieustannie inspiruje do dalszych osiągnięć”.
  • dr inż. Sylwii Szotek jako docenienie jej ogromnego zaangażowania i profesjonalizmu w organizacji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz wspieranie dziesiątek kół naukowych. „Jej gotowość do odpowiedzi na liczne pytania o każdej porze dnia i nocy, umiejętność zarządzania rozgardiaszem poszukiwań odpowiednich sal oraz niezawodne zrozumienie w sytuacjach opóźnień zasługują na najwyższe uznanie” – podkreślają studenci. I dodają, że doktor Szotek nie tylko zapewnia efektywność, ale również tworzy przyjazną atmosferę pracy, co czyni ją niezastąpioną w naszej społeczności naukowej.

Dr Szotek nie mogła być obecna na gali.

Doktor Laszczyk odbierając nagrodę, zwróciła się do studentów: - Wy jesteście przyszłością! – i dodała: - Dziękuję, jestem bardzo mile zaskoczona.

kampania_pwr_2024_banerdotekstu750x100.jpg

Dotychczasowi laureaci Poliludków to:

2023 – Monika Kaczmarz, Anna Bajor-Traczyńska

2022 – dr Anna Borkowska, Sylwia Kasprzyk, Anna Kozłowska

2019 – Paweł Strugacz, Waldemar Listowski, Małgorzata Kałuża

2018 – dr inż. Danuta Szyszka, Michał Skalny, Łukasz Ptaszek, Krzysztof Czerski

2017 – dr inż. Jacek Oko, Urszula Stanecka, Roman Konieczka, Katarzyna Kroczak-Knapik, Maryla Kupczyk

2016 – Magdalena Dyderska, Marta Sierańska, Adam Druszcz

2015 – Anna Kozłowska, Rafał Pawełczak

2014 – Mariola Michalska, Małgorzata Bucki, Dorota Lenczuk Władysław Wasilewski, Mariola Jung

2013 – Grzegorz Kozłowski, Małgorzata Pelc, Monika Macińska, Agnieszka Niczewska, dr Zenon Okraszewski

2012 – Małgorzata Kałucka, Michał Kulig, Grażyna Mężyk, Lidia Stefanicka, Zbigniew Piotrowski, Włodzimierz Sobin, Krzysztof Mazur, Maria Łyko