TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nagrody dla zaangażowanych opiekunów kół naukowych [ZDJĘCIA]

Laureaci plebiscytu

Studenci i studentki podziękowali najbardziej zaangażowanym opiekunom kół naukowych. Nagrody wręczono osobom, które są prawdziwymi mentorami, poświęcają studentom swój prywatny czas i są dla nich nieocenionym wsparciem w realizacji projektów.

Plebiscyt Opiekun Roku organizuje Fundacja Manus, dając w ten sposób studentom i studentkom możliwość docenienia opiekunów kół naukowych, organizacji studenckich i agend kultury, którzy stanowią dla nich ogromne wsparcie. Nagrody przyznano po raz drugi. W tym roku trafiły do dwóch opiekunów kół naukowych.

Beata Janek i Anna Bajor-Traczyńska–  Wszyscy wiemy, że w cieniu sukcesów zespołów akademickich kryje się opiekun, który pomaga, gdy trzeba i stoi z boku, gdy nie trzeba studentom przeszkadzać i doskonale wie, który to jest moment – mówiły podczas Gali Aktywności Studenckiej Anna Bajor-Traczyńska i Beata Janek z Fundacji Manus. – Dzisiaj chcemy tych wspaniałych mentorów wyciągnąć z tego cienia i postawić ich w świetle reflektorów. Po licznych zgłoszeniach wiemy na pewno, ze takich mentorów i mentorskich relacji jest bardzo wiele.

Studenci nominowali do nagrody: Joannę Iwko, Annę Janicką, Adriana Janisio, Agatę Jasiołek, Bartłomieja Kruka, Jerzego Łątkę, Monikę Magdziak-Tokłowicz (ubiegłoroczną laureatkę tej nagrody), Roberta Muszyńskiego, Mariusza Szóstaka, Marco Teichgraebera i Wojciecha Wodo.

Wyboru – na podstawie wniosków studentów – dokonała komisja złożona z przedstawicieli Samorządu Studenckiego PWr, Działu Wsparcia Aktywności Studenckiej i Fundacji Manus.

Opiekunami Roku 2024 zostali: dr inż. arch. Jerzy Łątka – opiekun Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego (Wydział Architektury) i dr inż. Bartłomiej Kruk – opiekun Koła Naukowego Polskiej Sekcji Audio Engineering Society (Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów).

Jerzy Łątka

doktor Jerzy Łątka

Uzasadnienie przyznanego wyróżnienia:

„Doktor Jerzy Łątka, a tak naprawdę to po prostu Jurek, jest opiekunem koła Humanizacji Środowiska Miejskiego i równolegle prowadzi zajęcia na uczelni. Jest człowiekiem żywiołowym, o niezwykłym zaangażowaniu w prowadzoną działalność edukacyjną. Aktywnie czuwa nad realizacją projektów koła, kreując je i rozwijając wraz ze studentami, na zasadach równości. Na nikogo nie patrzy z góry, doradza, wspiera, a co najważniejsze: widać, że wierzy w studentów. 

Gala Aktywności StudenckiejDzięki temu podejściu w życie wprowadzane są własne inicjatywy i marzenia projektowe młodych ludzi, którzy zmęczeni sztywnymi regułami uczelnianymi przestają wierzyć w swoje pomysły. Ale z Jurkiem wszystko jest możliwe. W końcu to człowiek budujący domy z papieru!

Jego zaraźliwy entuzjazm do realizowanych projektów i naturalna radość życia napędzają do działania młode pokolenia projektantów. A jeśli to za mało, to dzięki niemu, podczas wakacyjnych warsztatów ProtoLAB dziesiątki, a może nawet setki studentów nauczyło się używać młotka, wiertarki czy wyrzynarki, nie robiąc sobie przy tym krzywdy.

Doktor Łątka dzięki swojemu zaangażowaniu pomaga nam rozwijać nasze pasje i umiejętności. Zawsze służy pomocą merytoryczną, nawet o późnych porach. Wiara w studenta, inspiracja do działania i traktowanie na równi, którymi charakteryzuje się doktor to coś co zasługuje na uznanie i wyróżnia go na tle innych prowadzących”.

Doktor Łątka, odbierając nagrodę, mówił: –  Jestem ogromnie wzruszony! W momencie, w którym dostaje się takie wyróżnienie, ma się pewność, że ta praca ma sens. I dużo mi daje. Kiedy ma się tak wspaniałych ludzi – mógłbym powiedzieć „za sobą”, ale tak naprawdę „przed sobą” – to to bardzo motywuje. Bo to jest sprzężenie zwrotne. Kiedy widzę, jakie projekty robicie, jak się angażujecie i jak to wam przynosi dużą radość, a przy okazji pozwala zdobywać nowe umiejętności, to jest to dla mnie motor napędowy do kolejnych działań. Ta nagroda, podobnie jak druga, którą sobie bardzo cenię, czyli Kubek dla wykładowcy w plebiscycie Radia Luz, to są może najważniejsze trofea w życiu.

Bartłomiej Kruk

opiekunroku222.jpg

Uzasadnienie przyznanego wyróżnienia:

„Trudno wyobrazić sobie innego opiekuna koła naukowego, który poświęca tyle swojego wolnego czasu i jednocześnie ma tak duży zapał do działania, którym zaraża wszystkie osoby w kole. (…) zawsze stara się dopilnować, aby finalny efekt naszych działań był na możliwie najwyższym poziomie, przekazując przy tym naprawdę dużo wiedzy i dając możliwość nauki nowych umiejętności.

studenci z AESDoktor Kruk to osoba służąca dobrą radą i pomocą w każdej chwili, bez znaczenia czy nasze działania przebiegają od wczesnych godzin porannych czy też kończą się w środku nocy.

Dzięki niemu jako koło naukowe mamy dostęp do studia, a także mamy możliwość rozwijaniu swoich umiejętności pracy z prawdziwymi artystami na scenie i za konsoletą. To dzięki jemu staraniom możemy obsługiwać wiele imprez w SKSie.

„Poza motywowaniem członków i poszerzaniem gamy aktywności doktor czuwa nad jakością działalności koła, monitorując wszystko, co tylko studenci są w stanie zrobić, dając cenne uwagi i udzielając rad. Prowadzi również warsztaty oraz seminaria dla członków koła, wyjaśniając dogłębnie pojęcia akustyki, konstrukcji przetworników i miksowania muzyki. Dzięki jego zaangażowaniu i poświęconemu czasowi doskonalimy się z każdym tygodniem i mamy szansę rozwijać nasze kompetencje, zdobywać doświadczenie, zaczynać karierę i zwiedzać świat, prezentując nasze wyniki na konferencjach naukowych. Według nas kandydat do nagrody jest tylko jeden”.

- Zawsze wolę być z tyłu niż w blasku reflektorów – mówił doktor Kruk, odbierając nagrodę i zwrócił się do swoich studentów: – To wy mnie motywujecie, wasza chęć zdobywania wiedzy i pasji. Bardzo, bardzo dziękuję, że mam komu swoją wiedzę przekazywać. I dziękuję uczelni za wspieranie naszych działań i to nie tylko na wydziale, bo nasze pomysły zdecydowanie poza niego wykraczają. Dziękuję!

W ubiegłym roku w plebiscycie Opiekun Roku zwyciężyli dr inż. Monika Magdziak-Tokłowicz, opiekun Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych (LEM Wrocław Motorsport) i Andrzej Gier, opiekun Telewizji Studenckiej Styk.

lucy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję