Oto najbardziej wspierające dziekanaty. Poznaliśmy laureatów plebiscytu „Uśmiechnięty Dziekanat”

Data: 25.06.2024 Kategoria: uroczystości uczelniane, Wydział Matematyki

Nagroda dla W13

Przechodnie statuetki Uśmiechniętego Dziekanatu pozostają w tych samych jednostkach. Studenci i studentki ponownie wskazali, że najbardziej życzliwymi i gotowymi do pomocy są dziekanaty Wydziału Matematyki oraz Filii PWr w Legnicy.

Wręczenie nagródOd 2013 r. na uczelni organizowana jest akcja ankietyzacji wśród studentów i studentek, która pozwala im ocenić swój dziekanat, opowiedzieć o swoich przeżyciach z nim związanych i pomóc tym jednostkom zmieniać się na lepsze.

Studiujący, wypełniając krótką ankietę, wyrażają swoją opinię w kilku pytaniach zamkniętych i jest też możliwość dołączenia do ankiety swojego komentarza. Działalność pracowników dziekanatów oceniają też punktami w skali od 2 do 5,5.

Na podstawie zebranych ankiet Samorząd Studencki PWr wyłania najlepszy zdaniem studentów i studentek dziekanat Politechniki Wrocławskiej, któremu nadaje tytuł Uśmiechniętego Dziekanatu.

Od 2022 r. statuetki przyznawane są w dwóch kategoriach – dla dziekanatu wrocławskich wydziałów oraz dla dziekanatu z filii uczelni.

Nagroda dla W13Statuetki dla najwyżej ocenionych wręczono podczas Gali Aktywności Studenckiej. Nagrodzeni odebrali je z rąk prof. Kamila Stańca, prorektora ds. studenckich PWr i Katarzyny Geisler, członkini ds. dydaktyki i praw studenta w zarządzie Parlamentu Studentów PWr.

W tym roku – podobnie jak w poprzednich latach – pierwsze miejsce zdobył dziekanat Wydziału Matematyki ze średnią 5,42. Na drugie miejsce zasłużył dziekanat Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, a trzecie – dziekanat Wydziału Medycznego.

Zgodnie z ankietami 100 proc. osób korzystających z pomocy dziekanatu Wydziału Matematyki jest z niego zadowolona. Studenci podkreślali ogromne zaangażowanie jego pracowniczek, fachową pomoc i fakt, że na miejscu są witani uśmiechem.

Dziekanatem W13 kieruje Edyta Landkauf, a pracują w nim: Małgorzata Osóbka, Justyna Sowa, Kamila Mackiewicz i Beata Stanisławczyk. Nagrodę w ich imieniu odebrał dr hab. inż. Bartosz Frej, prof. uczelni, prodziekan ds. studenckich na Wydziale Matematyki. – Jestem bardzo dumny, że mogę z takimi osobami pracować! – zaznaczał.

Nagroda dla LegnicyW przypadku filii: pierwsze miejsce utrzymał dziekanat z Legnicy, drugie zajęła Jelenia Góra, a trzecie Wałbrzych.

W ankietach studenci oceniający legnicki dziekanat podkreślali m.in. bardzo duże zaangażowanie jego pracowniczek i życzliwość, z jaką podchodzą do osób poszukujących pomocy.

Dziekanatem filii w Legnicy kieruje Agnieszka Tomaszewicz, a tworzą go: Aleksandra Sobkowicz i Justyna Stasiak-Gajda.

kampania_pwr_2024_banerdotekstu750x100.jpg

Dotychczasowi laureaci statuetki Uśmiechnięty Dziekanat:

2023 – Wydział Matematyki i Filia PWr w Legnicy

2022 – Wydział Matematyki i Filia PWr w Legnicy