Startuje Unite! Student Festival. W Lizbonie będzie nasza reprezentacja

Data: 27.06.2023 Kategoria: aktywność studencka, unite

Zdjęcie studentów i studentek PWr na festiwal w Lizbonie

To pierwsze wydarzenie, podczas którego studenci i studentki z dziewięciu uczelni należących do sojuszu Unite! będą wspólnie pracować nad ideą uniwersytetu przyszłości. Naszą uczelnię reprezentować będzie 21 osób.

Logo festiwalu w LizbonieUnite! Student Festival rozpocznie się w Lizbonie 29 czerwca i potrwa do 1 lipca. Spotkanie ma pomóc zbudować międzynarodową społeczność studencką, zwiększyć jej zaangażowanie i poczucie sprawczości w strukturach Unite!

Organizatorzy wydarzenia przygotowali sześć tematów, nad którymi uczestnicy będą dyskutować i pracować. Efekty, pomysły i idee powstałe w trakcie w warsztatów zaprezentowane zostaną ostatniego dnia festiwalu. Ponadto na uczestników czekają spotkania, debaty, poznawanie kulinarnych różnic kulturowych czy wspólne zwiedzanie Lizbony.

Sprawdź program festiwalu

Politechnikę Wrocławską w stolicy Portugalii reprezentować będzie 21 studentek i studentów. Swojego przedstawiciela lub przedstawicielkę będzie mieć każdy wydział. Wszyscy zostali wybrani na podstawie przesłanych wcześniej zgłoszeń. Druga część reprezentacji to laureaci i laureatki naszych konkursów. W ten sposób miejsce na festiwalu zapewniły sobie zwyciężczynie konkursu ABI czy też najlepsi w rywalizacji Unite! 4Future

adrian_klonowski_pwr.jpgJednym z uczestników będzie Adrian Klonowski, student inżynierii mostowej na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego, który chciałby skupić się na temacie The University of the Future. – To młodzi inżynierowie będą budowali świat, który nas otacza, dlatego ważne jest, aby już teraz ustalić kierunek, w którym chcemy rozwijać nasze uczelnie – mówi Adrian i podkreśla, że udział w festiwalu to dla niego duże wyróżnienie, a obecność PWr w sojuszu takim jak Unite!, daje studentom możliwość do międzynarodowej współpracy już od samego początku studiów.

karina_skowronska_pwr.jpgZ kolei Karina Skowrońska, studentka inżynierii zarządzania na Wydziale Zarządzania, udział w festiwalu traktuje jako doskonałą okazję do tego, żeby poznać ludzi, kultury i wspólnie wypracować nowe idee uniwersytetu przyszłości. – Chciałabym pracować przede wszystkim nad tematem inkluzji, różnorodności i wellbeingu studentów – mówi Karina. – Jest to dla mnie ważne, ponieważ pokazuje, że jako studentka mam realny głos aby zmieniać uczelnie na bardziej dostępne dla studentów.

Gospodarzem festiwalu jest Universidade de Lisboa. Bieżące informacje o wydarzeniu można znaleźć na Instagramie sieci Unite!

kampaniapwr_2023_baner_750_x100_2.jpg