Nasi studenci wygrali Unite!4Future i pojadą do Lizbony

Data: 10.03.2023 Kategoria: aktywność studencka, unite

Zdjęcie laureatów konkursu Unite!4Future

Najlepszy w konkursie okazał się projekt zorganizowania międzynarodowej akcji „Nocnego Listowania” na wszystkich uczelniach należących do sieci Unite! Zaproponowali go studenci PWr i ich kolega z Finlandii.

Unite!4Future to konkurs skierowany do studentów ze wszystkich uczelni należących Unite!, którzy mają pomysł na wymarzony uniwersytet przyszłości i chcieli się nim podzielić w formie wideo. Warunkiem było przygotowanie go przez osoby lub zespoły z różnych uczelni.

Zwycięzców poznaliśmy w Grenoble podczas spotkania w ramach Unite! Dialogue. Okazali się nimi studentki i studenci z Politechniki Wrocławskiej oraz ich kolega Santeri Kokkonen z fińskiego Uniwersytetu Aalto. Wspólnie zaproponowali zorganizowanie międzynarodowej akcji „Nocnego Listowania”, która od sześciu lat z powodzeniem prowadzona jest na naszej uczelni.

Listy w ważnej sprawie

Od 2017 roku na Politechnice Wrocławskiej piszemy listy i wysyłamy je do firm i przedsiębiorstw z prośbą o wsparcie politechnicznego funduszu stypendialnego. W tym czasie napisaliśmy ponad 2000 listów zebraliśmy ponad 100 000 zł na stypendia dla osób z niepełnosprawnościami.

Teraz organizatorzy akcji wpadli na pomysł, by akcję rozszerzyć na wszystkie uczelnie sojuszu. Tak powstał film „Nighttime Letter Writing”, który stworzyli: Karina Skowrońska, Eliza Spętana, Natalia Sienkiewicz, Tobiasz Pędzik i Wiktor Kępiński z PWr oraz Santeri Kokkonen z Uniwersytetu Aalto.

– Wspólnie wypracowaliśmy nową wizję naszego projektu, która umożliwi realizację marzeń i pasji studentów z niepełnosprawnościami ze wszystkich uczelni - mówi Karina Skowrońska, studentka Wydziału Zarządzania. – Akcja „Nighttime Letter Writing”, tak jak sama sieć Unite!, pokazuje, że młodzi ludzie potrafią się zjednoczyć i stworzyć coś wspaniałego.

W nagrodę za zwycięstwo w konkursie cała grupa wyjedzie na Unite! Student Festival, który odbędzie się latem w Lizbonie.

newsletter_2023_14.jpg