Rozpoczęliśmy rekrutację, sprawdź, co możesz studiować

Data: 15.05.2020 Kategoria: rekrutacja

rekrutacja1.jpg

Punktualnie o godzinie 10 wystartowała rekrutacja na studia na Politechnice Wrocławskiej. Od dziś kandydaci mogą się rejestrować w naszym systemie. Na chętnych czeka łącznie 8045 miejsc na I i II stopniu studiów.

– Na pierwszym stopniu studiów przygotowaliśmy 7240 miejsc – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – Dodatkowe 515 miejsc to oferta studiów niestacjonarnych. W sumie wybierać można spośród ponad 62 kierunków studiów, w tym dwunastu w języku angielskim.

Ważna informacja: egzamin z rysunku odbędzie się online 8 i 9 lipca.

W tym roku, w związku z przesunięciem terminów matur, nabór potrwa do 14 sierpnia. Wyniki kwalifikacji ogłosimy 18 sierpnia. Dziesięć dni później wystartuje kolejny nabór, a dla tych, którzy będą poprawiali oceny z matury, przygotowaliśmy także trzecią rekrutację, wystartuje ona 25 września.

>>>Pełny terminarz rekrutacji<<<

Kosmiczne nowości

W naszej ofercie nie brakuje nowości, to dwa kierunki na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym: Odnawialne źródła energii oraz Lotnictwo i kosmonautyka

– Odnawialne źródła energii to obecnie jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków rozwoju na całym świecie – wyjaśnia Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji PWr. – Inżynierowie z umiejętnościami i wiedzą na temat budowania instalacji OZE, magazynowania, przesyłania i wykorzystywania energii już teraz są poszukiwani.

Natomiast maturzystom, którzy chcą związać swoją przyszłość z przemysłem kosmicznym i lotniczym, polecamy Lotnictwo i kosmonautykę, czyli kierunek na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym, który powstał we współpracy z Wydziałem Mechanicznym. – Tutaj czekać będą na was zajęcia z pilotem, kursy, staże i dyplomy we współpracy z największymi firmami z branży lotniczej oraz koła naukowe budujące bezzałogowe statki i kosmiczne rakiety – zapowiada Anetta Stypułkowska.

>>>Wszystkie informacje o ofercie Politechniki Wrocławskiej można znaleźć tutaj<<<

Informatyka, informatyka… czyli jak było rok temu?

rekrutacja2.jpgW 2019 r. najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się informatyka stosowana w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzania - o jedno z piętnastu miejsc starało się ponad 17 chętnych. O to, by dostać się na informatykę stosowaną w języku polskim, walczyło prawie 9 kandydatów na miejsce.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka algorytmiczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (siedem osób na jedno miejsce), a także automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki (pięć osób na jedno miejsce), mechanika i budowa maszyn w języku angielskim na Wydziale Mechanicznym (ponad cztery osoby na miejsce) oraz cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki (cztery osoby na jedno miejsce).

newsletter-promo.png