Pojazd LEM Wrocław Motorsport z KOKOSem!

Data: 15.05.2023 Kategoria: aktywność studencka

Studenci z Lem Wrocław z nagrodą

Podczas gali w Krakowie ogłoszono wyniki konkursu studenckiego KOKOS. Jednym ze zwycięskich rozwiązań okazał się LEM SSV. Elektryczny pojazd terenowy side by side typu buggy, który zbudowali studenci i studentki z zespołu LEM Wrocław Motorsport okazał się najlepszy w kategorii „Vehicle”.

Konkurs Konstrukcji Studenckich (KOKOS) organizuje od 2014 roku Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Organizacja wyłania najlepszych konstruktorów spośród polskich studentów do 26. roku życia, którzy podczas gali mają szansę przekonać się, że swoimi pomysłami mogą podbijać świat. Powinni więc opatentować swoje projekty i pomyśleć o ich sprzedaży.

lem_ssv2.jpgW tym roku rywalizowano w siedmiu kategoriach. Naszą uczelnię reprezentowały cztery koła naukowe. W kategorii „Sky” nominowano rakietę R4v2 Pink Panther skonstruowaną przez PoliWRocket, w kategorii Smart Robots” rywalizował robot Ariadna, dzieło studentów z KN KoNaR i łazik marsjański Scorpio 7, którego twórcami są studenci z Projektu Scorpio. Natomiast w kategorii „Vehicle” o zwycięstwo - skutecznie - walczył LEM SSV.

LEM SSV to pierwszy w Polsce elektryczny pojazd terenowy side by side typu buggy, opierający swoją konstrukcję na ramie podarowanej od firmy Polaris. Wyposażony w napęd 4x4 z możliwością przełączenia na napęd 2x4. Potrafi sprostać wyzwaniom zarówno w terenie, jak i na szosie. Buggy są pojazdami bardzo charakterystycznymi, ze względu na swoją budowę: mają duże koła i szerokie opony, otwarte nadwozie i odsłonięty silnik. Zaprojektowano je do rekreacyjnej jazdy po pustyniach i plażach, a obecnie startują w międzynarodowych wyścigach po pustynnych terenach.

Relację z gali można obejrzeć na Facebooku Niezależnego Stowarzyszenia Studentów.