57 tys. zł dla naszych studentów na ambitne projekty. Dzięki programowi FAST

Wrocławskie Centrum Akademickie ogłosiło listę laureatów drugiego naboru do Funduszu Aktywności Studenckiej. Dziewięć kół naukowych z Politechniki Wrocławskiej otrzyma ponad 57 tys. zł na swoje projekty.

W aktualnej, drugiej edycji konkursu zarejestrowano 45 zgłoszeń różnych projektów naukowych z dziewięciu wrocławskich uczelni. Do dofinansowania Wrocławskie Centrum Akademickie wybrało 32 inicjatywy, w sumie przyznając prawie 170 tys. zł. W tym gronie znalazło się dziewięć kół naukowych z PWr, które zyskały ponad 57 tys. zł na 11 swoich inicjatyw.

budowa_lodzi_solarnej_fot_piotr_fratczak_3.jpgKomisja oceniająca zgłoszenia zwracała uwagę na kreatywność, poziom naukowy i wdrożeniową pomysłowość projektów. Konkurs z dofinansowaniem dla studenckich inicjatyw ogłosiło Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miejskiego Wrocławia (Wrocławskie Centrum Akademickie). Miasto chce w ten sposób wesprzeć finansowo studenckie koła naukowe, organizacje i grupy studenckie (lub doktoranckie), które realizują ciekawe, ważne i przełomowe projekty naukowe.

Dzięki dotacji studenci zyskują fundusze na ich przygotowanie. Formuła konkursu zakłada bowiem dofinansowanie np. budowy konstrukcji zaprojektowanych przez studentów, ale także pokrycie kosztów udziału w konferencji naukowej lub przelotu na międzynarodowe zawody.

W drugim naborze konkursu w ramach FAST dofinansowanie zyskały te koła z PWr:

solvro4.jpgLista wszystkich dofinansowanych projektów tutaj

W pierwszym naborze konkursu FAST pieniądze na swoje inicjatywy zyskało 13 kół naukowych i grup studenckich z naszej uczelni. Szczegóły na naszej stronie.

lucy