Wykład prof. Frédérica Diasa

Miejsce wydarzenia: bud. A-1, sala 241
Organizator: Academia Europaea Wrocław Knowledge Hub

frederic_dias.png

We wtorek, 25 czerwca, na naszej uczelni wykład „Ocean waves: the perfect example of a complex system” wygłosi prof. Frédéric Dias, członek Academia Europaea, wybitny ekspert w dziedzinie hydrodynamiki i badań nad ekstremalnymi falami. Początek wydarzenia o godz. 11 w sali 241 budynku A-1 (wybrzeże Wyspiańskiego 27).

Wizyta prof. Diasa jest wspólną inicjatywą Academia Europaea Wrocław Knowledge Hub oraz „Science meets Social Science  Seminar”. W trakcie wykładu naukowiec omówi złożoność  fal oceanicznych, innowacyjne metody ich wykorzystania, a także opowie o znaczeniu zaangażowania lokalnych społeczności w projekty związane z falami oceanicznymi.

Profesor Frédéric Dias to wybitny ekspert w dziedzinie hydrodynamiki i badań nad ekstremalnymi falami. Pracuje w Borelli Centre na Université Paris-Saclay. Jest też profesorem na University College Dublin. Należy do Academia Europaea. W 2023 r. jego zespół ustanowił rekord świata w długości bezprzeowodowej komunikacji internetowej na morzu (36, 83 km). Wynik ten został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Więcej informacji na stronie Wrocławskiego Hubu Academia Europaea.