Wykład prof. Andrzeja Twardowskiego

Data: 28.03.2023
Miejsce wydarzenia: bud. A-1, sala 322

Wydział Podstawowych Problemów Techniki zaprasza na wykład prof. Andrzeja Twardowskiego (Uniwersytet Warszawski) „Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno Przyrodnicze (MISMaP) - eksperyment, który się powiódł”. Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 28 marca, o godz. 11.15 w budynku A-1, sala 322.
Prof. Andrzej Twardowski jest współtwórcą i wieloletnim dyrektorem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego.

Trzy dekady temu Uniwersytet Warszawski powołał Międzywydziałowe Interdyscyplinarne Studia Matematyczno-Przyrodnicze (MISMaP), jako pierwsze tego typu studia w Polsce. W tamtych czasach był to eksperyment, który w międzyczasie upowszechnił się i obecnie w wielu uczelniach studia interdyscyplinarne stały się standardem.
W swoim wystąpieniu prof. Twardowski przedstawi stan obecny interdyscyplinarnych studiów matematyczno-przyrodniczych w UW. W szczególności omówi strukturę organizacyjną kolegium i organizację samych studiów. Wspomni też o tym, jak studia w MISMaPie są postrzegane przez studentów, a także o problemach związanych z prowadzeniem tego typu studiów.