Konferencja „Centrality in the Age of Dispersion”

Data: 25.09.2024
Miejsce wydarzenia: bud. E-1, Centrum Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Oławskim
Organizator: Katedra Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Architektury PWr
Kontakt: lukasz.damurski@pwr.edu.pl

W dniach 25-27 września we Wrocławiu odbędzie się druga edycja konferencji „Centrality in the Age of Dispersion”. Wydarzenie organizowane przez Katedrę Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Architektury PWr skierowane jest do badaczy struktur osadniczych w różnych skalach oraz praktyków polityki publicznej.

Konferencja przygotowywana i realizowana jest we współpracy z ISOCARP, Manchester Urban Insitute, czasopismem „Planning Practice and Research” oraz Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, pod patronatem KPZK PAN, GUS oraz Geoportal Dolny Śląsk.

Szeroko zarysowana tematyka obrad obejmuje zjawiska koncentracji i rozproszenia zachodzące zarówno w społecznościach lokalnych, jak i w całych miastach czy regionach.

Wydarzenie gromadzi przedstawicieli świata nauki i polityki z wielu krajów, stwarzając okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz twórczej dyskusji na temat najbliższej przyszłości przestrzeni zurbanizowanych. Wymiernym wynikiem konferencji są artykuły publikowane w międzynarodowych czasopismach naukowych: Planning Practice and Research, Bulletin of Geography oraz Architectus.

Pierwsze dzień obrad odbędzie się na Wydział Architektury PWr, kolejna dwa w Centrum Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Oławskim.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie internetowej konferencji do 15 kwietnia 2024 r.