Wyrusz razem z Unite! w pierwszą podróż w ramach programu U!Train

Data: 08.03.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

30 studentek i studentów ma okazję wyruszyć 1 września w wyjątkową podróż pociągiem z Barcelony do Grenoble w ramach programu U!Train przygotowanego przez sieć Unite!. Zapisy prowadzone są do 7 kwietnia.

utrain.pngTo pierwszy tego typu intensywny mieszany program dla studentów. Wybrana grupa będzie miała możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy i doświadczenia oraz poznać uroki międzynarodowych podróży koleją.

Wszyscy spotkają się 1 września w Barcelonie na uczelni UPC. W trakcie podróży do Grenoble INP-UGA i po dotarciu na miejsce będą uczestniczyć w specjalnie przygotowanych zajęciach pozaakademickich.

Jednak kurs rozpocznie się jeszcze przed wyjazdem, dzięki zajęciom online, które pozwolą uczestnikom na zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do udziału w programie.

Co w programie kursu?

Przez cały program uczestnicy będą zgłębiać tematykę zielonej mobilności i kompetencji międzykulturowych poprzez połączenie nauki online, wykładów i zajęć praktycznych. Eksperci poprowadzą dyskusje na takie tematy, jak możliwości poruszania się po mieście, zrównoważone systemy i innowacje transportowe, społeczna odpowiedzialność biznesu i różnorodność kulturowa.

Oprócz modułów akademickich uczestnicy wezmą także udział w zajęciach mapathon, dzieląc się swoimi doświadczeniami w zakresie mobilności pociągów w całej Europie i zdobywając praktyczny wgląd w podróże po Europie. Będą na nich czekały również wyjątkowe doświadczenia kulturalne, w tym wycieczki z przewodnikiem, zajęcia na świeżym powietrzu i wizyty w lokalnych atrakcjach – od zwiedzania tętniących życiem ulic Barcelony po góry Grenoble.

Ważne informacje!

• Udział w programie jest wart 3 punkty (ECTS). Uwaga: organizatorzy proszą o osobiste potwierdzenie na swojej uczelni, czy punkty ECTS będą uwzględnione w programie studiów.
  • Dostępnych jest tylko 30 miejsc.
  • Zgłoszenia można przesyłać do 7 kwietnia 2024 r. przez platformę Unite! Metacampus.
  • Wybrani uczestnicy skorzystają ze wsparcia finansowego w postaci grantu na mobilność Erasmus i otrzymają bezpłatny bilet Interrail na podróż do UPC, Grenoble i z powrotem do swoich miast.
  • Dodatkowe informacje można otrzymać u koordynatora ds. studentów sieci Unite!, Katarzyny Sławińskiej-Oleszek.