Unite! Student Festival Lisbona 2023. Wyjedź do Portugalii i reprezentuj PWr

Data: 02.03.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

29 czerwca w Lizbonie pierwszy Unite! Student Festival – wydarzenie z udziałem studentów z dziewięciu uczelni partnerskich należących do sojuszu Unite!. Ty także możesz dołączyć do reprezentacji PWr.

Gospodarzem festiwalu, zaplanowanym o czwartku 29 czerwca do soboty 1 lipca, jest Uniwersytet Lizboński.

Unite Student Festiwall - grafika promocyjnaFormuła wydarzenia łączy w sobie zabawę, międzykulturowość, współpracę i sprzyja budowaniu społeczności. Organizatorzy zadbali o różne aktywności w programie, takie jak beverage sightseeing czy ognisko na kampusie, a także liczne debaty i warsztaty pozwalające na nawiązanie kontaktów ze studentami z całej Europy.

Reprezentuj PWr!

Każda z dziewięciu uczelni sojuszu będzie reprezentowana przez grupę około 20 studentów.

Reprezentantów wybiera uczelnia na podstawie zgłoszeń poprzez platformę Unite! - Metacampus.

Aplikować może każdy student niezależnie od roku studiów - zarówno studenci I stopnia, II stopnia oraz studiów doktoranckich czy Szkoły Doktorskiej. Udział w festiwalu jest bezpłatny, uczelnia pokrywa koszty podróży (transport, zakwaterowanie i zajęcia).

Jak aplikować?

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 marca. Poniżej znajdują się wskazówki, jak szybko aplikować:

1. Zarejestruj się na platformie Metacampus.
2. Wypełnij formularz w języku angielskim.
3. Uzasadnij swoją aplikację – dlaczego to ty masz pojechać do Lizbony, co cię wyróżnia, pochwal się swoimi osiągnięciami na uczelni i poza nią.

Ideą festiwalu jest pełna inkluzywność i umożliwienie udziału jak najszerszej reprezentacji studentów Unite!. Jeśli więc uważasz, że reprezentujesz grupę o mniejszych szansach na udział w tego typu wydarzeniach, nie rezygnuj z udziału. Skontaktuj się z nami, a my pomożemy ci w pokonaniu ewentualnych trudności związanych z podróżą.

Udział w Unite! Student Festival to ogromna szansa i wyróżnienie. Warto wykorzystać tę okazję. Skład reprezentacji Politechniki Wrocławskiej zostanie ogłoszony 24 marca.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia w programie na końcu strony lub wysyłając pytanie do Katarzyny Szybalskiej.

Unite! (University Network for Innovation, Technology and Engineering) to sieć dziewięciu wiodących europejskich uniwersytetów technicznych reprezentujących różne obszary naszego kontynentu. Jej celem jest wypracowanie nowego modelu europejskiego kształcenia uniwersyteckiego, m.in. poprzez wspólne programy nauczania i elastyczną ścieżkę studiów.

Program Unite! Student Festival [ .pdf 299.16 KB ]

02-03-2023