Pogrzeb prof. Zdzisława Samsonowicza

Data: 13.09.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W sobotę, 18 września, o godz. 11.00 na Cmentarzu parafii Świętej Rodziny przy ul. Smętnej odbędzie się pogrzeb prof. Zdzisława Samsonowicza.

Był jednym z pierwszych studentów Politechniki Wrocławskiej. Współzałożycielem Straży Akademickiej, która zabezpieczała mienie i odbudowywała kampus z powojennych zniszczeń. Z uczelnią związany nieprzerwanie od 1945 r.

Za swoją działalność naukową, wdrożeniową i organizacyjną otrzymał m.in. Państwową Nagrodę II stopnia, osiem Nagród Ministra, 39 Nagród Rektora, trzy Dziekana, siedem Dyrektora Instytutu, Nagrodę Senatu, Srebrną i Złotą im. J. Buzka.

W 2010 roku został uhonorowany tytułem doktora honoris causa AGH w Krakowie, w 2015 roku wyróżniony statuetką Lew Politechniki Wrocławskiej, a w 2018 roku otrzymał tytuł Honorowego Profesora swojej Alma Mater, z którą był związany nieprzerwanie przez 67 lat.