Międzynarodowe kursy przedsiębiorczości i innowacyjności online dla studentów PWr

Data: 07.03.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Działający na W10 Zespół Innomanu i Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PWr zapraszają do zapoznania się z platformą IDEA-UP, na której można znaleźć m.in. szkolenia z zakresu kompetencji związanych z przedsiębiorczością oraz innowacyjnością.

Platforma IDEA-UP powstała w ramach dwóch międzynarodowych projektów – Ideation (finansowanego przez EIT Manufacturing) i Deetechtive (finansowanego przez EIT Raw Materials). Ich liderem jest zespół Innomanu, w skład którego wchodzą: dr inż. Mariusz Cholewa, dr inż. Joanna Helman, dr inż. Mateusz Molasy, dr inż. Maria Rosienkiewicz oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości reprezentowany przez dr inż. Annę Górecką.

deetechtive.jpgObydwa projekty mają na celu przekształcenie uczestniczących instytucji szkolnictwa wyższego w uniwersytety o znacznie zwiększonym potencjale w zakresie przedsiębiorczości i innowacyjności oraz zwiększenie ich wpływu na otaczające ekosystemy.

Wśród opracowanych rozwiązań jest platforma IDEA-UP, czyli przestrzeń, w której użytkownicy mogą:

• uzyskać wgląd w najnowocześniejsze podejścia w zakresie technologii deep tech,
  • rozwijać swoje umiejętności w zakresie innowacyjności i przedsiębiorczości,
  • zmienić swoje nastawienie i zostać innowatorem,
  • zainspirować się do stworzenia start-upu,
  • uzyskać bezpłatny dostęp do wykładów badaczy pochodzących z Włoch, Finlandii, Niemiec, Francji, Izraela, Hiszpanii i Polski,
  • uzyskać bezpłatny certyfikat ukończenia międzynarodowego kursu.

Obecnie na platformie udostępnione są dwa międzynarodowe szkolenia w języku angielskim. Są to:

IDEA-up DEEP TECH International Open Innovation Training – zdalne szkolenie, które powstało w ramach projektu Deetechtive, skoncentrowane jest na podnoszeniu kompetencji związanych z przedsiębiorczością, innowacyjnością i technologiami Deep Tech. Składa się z ośmiu modułów:

• Moduł 1 – ENTREPRENEURSHIP FROM THE DEEP TECH POINT OF VIEW (trzy wykłady),
  • Moduł 2 – INNOVATION AND ENTREPRENEURSHIP CAPACITY BUILDING (osiem wykładów),
  • Moduł 3 – BUSINESS MODELS (dwa wykłady),
  • Moduł 4 – START-UP PERSPECTIVE (cztery wykłady),
  • Moduł 5 – DEEP TECH: ARTIFICIAL INTELLIGENCE INSIGHTS (sześć wykładów),
  • Moduł 6 – DEEP TECH: ROBOTICS (dziewięć wykładów),
  • Moduł 7 – DEEP TECH: ADDITIVE MANUFACTURING (trzy wykłady),
  • Moduł 8 – DEEP TECH IN HIGHER EDUCATION (dwa wykłady).

International Open Innovation Training IDEA-up – zdalne szkolenie, którego model został opracowany w projekcie Ideation, skoncentrowane jest na podnoszeniu kompetencji związanych z przedsiębiorczością, innowacyjnością (w szczególności otwarte innowacje) i społecznościowym rozwojem produktu w zaawansowanych technologiach wytwórczych. Składa się z trzech głównych modułów:

• Moduł 1 – Innovation & Entrepreneurship (12 wykładów),
  • Moduł 2 – Open Innovation (siedem wykładów),
  • Moduł 3 – Social Product Development (cztery wykłady).

Za udział w każdym ze szkoleń można uzyskać międzynarodowy certyfikat sygnowany podpisami wszystkich uczestniczących w danym projekcie uczelni.

Jeżeli szkolenie zostanie ukończone do 15 marca 2024, certyfikaty zostaną wydane do 31 marca 2024. Jeżeli szkolenie zostanie ukończone do 15 maja 2024, certyfikaty zostaną wydane do 31 maja 2024. Jeżeli szkolenie zostanie ukończone do 15 lipca 2024, certyfikaty zostaną wydane do 31 lipca 2024.