„New Technologies for Women – Ukraine”

Data: 13.09.2022

steam_ukr_plaskie.jpg

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel zapraszają do udziału w nowym projekcie stypendialnym dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics).

Dla uczestniczek programu przewidziano:
  • 10-miesięczne stypendium finansowe w wysokości 20 000 zł brutto (wypłacane jednorazowo do 31.11.2022 r.);
  • warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich z ekspertami Intel Technology Poland;
  • sesje doradztwa zawodowego oraz udział w mentoringowym Programie Buddies;
  • bezpłatny udział w Perspektywy Women in Tech 2023 - największym w Europie i Azji wydarzeniu dla kobiet w STEM, Tech & IT.
Kto może aplikować?

Jakie są wymagania?

• kandydatki powinny znać język angielski w stopniu komunikatywnym,
  • posiadać status studentki/doktorantki przez cały następny rok akademicki,
  • dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studentki/doktorantki.
Rekrutacja do programu “New Technologies for Women - Ukraine” jest dwuetapowa:
  • Etap I (od 16 sierpnia do 20 września 2022) – przyjmowanie wniosków on-line poprzez formularz elektroniczny oraz weryfikacja formalna wniosków.
  • Etap II (do 20 października 2022) – wyłonienie 50 laureatek w drodze konkursu zgłoszeń.
Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 20 września 2022 r.
Więcej o informacji na stronie programu.