Nabór do Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Data: 21.05.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

logotypy_ue-1.jpg

Ruszył nabór do kolejnej edycji Centrum Mistrzostwa Informatycznego - projektu grantowego dla nauczycieli, edukatorów oraz wszystkich pasjonatów algorytmiki i programowania, którzy chcą podnieść swoje kompetencje a także odkrywać i rozwijać talenty informatyczne młodych ludzi, a dodatkowo otrzymać grant w wysokości 6400 zł. Rekrutacja do projektu trwa do 31 maja.

post_proj1.pngUczestnicy projektu zdobędą praktyczną wiedzę z algorytmiki, programowania i robotyki podczas zajęć na jednej z 5 najlepszych uczelni technicznych w Polsce, w tym na Politechnice Wrocławskiej. Czeka 288 godzin szkoleń w systemie stacjonarnym i e-learningowym.

Dodatkowo uczestnicy otrzymują materiały dydaktyczne, w tym scenariusze zajęć, zestaw robotyczny, wsparcie wykwalifikowanych specjalistów oraz grant finansowy w wysokości 6400 zł lub nawet dwa granty o łącznej wartości 12800 zł na realizację koła informatycznego i samokształcenie, podnoszenie własnych kompetencji, rozwijanie zainteresowań związanych z algorytmiką i programowaniem.

Poprzednie edycje CMI cieszyły się dużym zainteresowaniem, do tej pory uczestniczyło w nich ponad 800 osób, a większość z nich chce kontynuować swój udział w projekcie.

Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka, która realizuje projekt wraz z AGH w Krakowie oraz trzema politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską i Stowarzyszeniami Cyfrowy Dialog oraz I love Math.

Rekrutacja do projektu trwa do 31 maja r. Więcej informacji o projekcie na cmi.edu.pl.