Masz pomysł na biznes? Zgłoś go na konkurs ABi

Data: 15.12.2023

slajder_wydzial_abi_2023.jpg

Akademia Biznesu (ABi) to konkurs na najlepszy studencki pomysł biznesowy. Organizuje go Wydział Zarządzania, ale wystartować w nim mogą wszyscy studenci i studentki PWr.

W ubiegłorocznej edycji organizatorzy mieli ponad 20 zgłoszeń zespołów z różnych wydziałów PWr. Ostatecznie w konkursie zwyciężyły studentki z Wydziału Elektrycznego: Zofia Plucińska i Natalia Bagińska z projektem: Vision Pup – Sensor zwiększający komfort życia niewidomych zwierząt. W nagrodę wyjechały do Lizbony na Festiwal Studencki organizowany w ramach sieci Unite!

Można już zgłaszać się kolejnej edycji konkursu. Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie Wydziału Zarządzania i wysłać go na adres magdalena.weglarz@pwr.edu.pl Na stronie W8 znajduje się też regulamin oraz szczegółowy terminarz konkursu.

Zakwalifikowane zespoły wezmą udział w prezentacjach na żywo podczas gali finałowej. Pod czujnym okiem prowadzących przedstawią swój pomysł jury, w którym zasiadają przedstawiciele wydziałowej Rady Społecznej, czyli praktycy biznesu z takich firm jak Capgemini, Credit Suisse, Volvo, Santander, EY, QAD, Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz władz wydziału.

Prezentacje konkursowe trwają tylko 10 minut, potem każdy zespół odpowiada na pytania członków jury, którzy próbują oszacować powodzenie projektu studenckiego na rynku. Liczą się stalowe nerwy i świetna znajomość produktu. Wygrywa pomysł najwyżej oceniony przez jury – cenne nagrody materialne idą w parze z pomocą merytoryczną we wdrożeniu projektu w życie.

Więcej informacji na stronie Wydziału Zarządzania.