Letnie kursy dla studentów PWr od Unite!

Data: 23.02.2023

studenci w parku - zdjęcie

Przed naszymi studentami jest jeszcze letni semestr nauki, ale już warto zacząć myśleć co później, zwłaszcza że mamy dobre wiadomości. Konsorcjum Unite! organizuje atrakcyjne kursy wakacyjne!

To niepowtarzalna okazja do zdobycia nowych umiejętności, pogłębienia wiedzy, poszerzenia kontaktów międzynarodowych oraz spędzenia wakacyjnej przerwy w najlepszych europejskich uczelniach technicznych. To także świetna okazja by połączyć edukację z przyjemnością i spędzić czas w alpejskim Grenoble lub w energetycznych Helsinkach.

Grenoble Ginsen Summer School 2023

Ginsen Summer School to letni program studiów licencjackich w całości prowadzony w języku angielskim, organizowany przez Grenoble INP Graduate Schools of Engineering and Management, Université Grenoble Alpes. W sercu francuskich Alp uczestnik będzie miał szansę pracować w najnowocześniejszych ośrodkach badawczych oraz zwiększyć swoją wiedzę w zakresie energii lub nanotechnologii.

radośni studenci na moście - zdjęcie

Co w programie?

Ginsen oferuje dwie opcje, które pozwalają odkrywać i pogłębiać wiedzę w wybranej dziedzinie inżynierii: nanotechnologii lub Smart Energy

Dwutygodniowy program łączy w sobie:

• zajęcia akademickie (niektóre są wspólne dla obu opcji, inne specyficzne dla danej dziedziny),
  • praktyczne sesje robocze,
  • bogaty program społeczny i kulturalny, w tym wizyty w światowej klasy ośrodkach badawczych, zwiedzanie miasta Grenoble i jego okolic z przewodnikiem, turnieje gier, Pub quizy itp.

Zgłoszenia - zapisy online do 20 marca.

Termin kursu - 19 czerwca - 7 lipca (dodatkowo dla chętnych opcja wydłużenia programu o tydzień, do 13 lipca).

Więcej szczegółów na stronie Ginsen Summer School.

Kontakt mailowy: summerschool@grenoble-inp.fr.

Aalto University Summer School

Finlandzki Uniwersytet w Aalto ma kolejne warte uwagi oferty kursów dla studentów. Tym razem w formie Summer School, oba w ramach intensywnych programów Erasmus+ Blended.

Design thinking and product development - Unite!

Intensywny program Erasmus+ Blended to szansa na poznanie procesu rozwoju produktu w teorii i praktyce.

biblioteka uczelni w Aalto - zdjęcie

Uczestnik kursu nauczy się, jak nowoczesna technologia jest wykorzystywana w procesach prototypowania zorientowanych na użytkownika. Program obejmuje teorię i praktykę myślenia projektowego oraz jego zastosowania w różnych kontekstach.

Kurs jest skierowany głównie do studentów projektowania i inżynierii II i III roku studiów pierwszego stopnia. Inne dyscypliny mogą być akceptowane, jeżeli będą jeszcze wolne miejsca.

Ważne informacje:

• Termin aplikacji - 1 marca - 15 maja.
  • Termin kursu - 7-25 sierpnia.
  • Opłaty - kurs jest darmowy.
    Uczestnicy kursu są zobowiązani do samodzielnego opłacenia kosztów podróży i zakwaterowania oraz dodatkowych aktywności po zajęciach. Istnieje możliwość uzyskania finansowania w ramach programu Erasmus+ (w tym celu wystarczy wysłać zapytanie do Działu Współpracy Międzynarodowej).
  • Punkty ECTS: 3.

Wszystkie informacje o kursie, programie oraz sposobie zapisów znajdują się na stronie kursu. Dodatkowe pytania można kierować do Marceli Acosta.

Communications engineering and data science summer course - Unite!

To kolejna letnia propozycja kursu Uniwersytetu Aalto. Tym razem uczestnik kursu ma możliwość zdobycia wiedzy o komunikacji i nauce o danych do zastosowań przemysłowych.

troje studentów przy rozmowie - zdjęcieOperatorzy telekomunikacyjni i inni duzi gracze w branży są bardzo zainteresowani ekspertami zarówno w dziedzinie telekomunikacji, jak i nauki o danych. Ten kurs pomoże uczestnikom zostać takim ekspertem.

Oferta obejmie szereg aktualnych, istotnych dla branży tematów związanych z matematyką, modelowaniem i analizą sygnałów i systemów, elektroniką, nauką o danych, sztuczną inteligencją czy uczeniem maszynowym. Jest on przeznaczony dla studentów III roku studiów inżynieryjnych i magisterskich z kierunków technicznych, takich jak informatyka, elektryka czy inżynieria komputerowa.

Ważne informacje:

• Termin aplikacji - 1 marca - 15 maja.
  • Termin kursu - 21 sierpnia - 1 września.
  • Opłaty - kurs jest darmowy.
  • Punkty ECTS: 3.