Kolejna szansa na dofinansowanie studenckich inicjatyw od Unite! Seed Fund

Data: 23.10.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Do 15 grudnia zbierane są propozycje na dofinansowanie studenckich inicjatyw w ramach Funduszu Zalążkowego Unite!. To druga edycja tego projektu, w którym można ubiegać się wsparcie projektu studenckiego w kwocie do 20 000 euro.

Czym jest Unite! Seed Fund?

Unite! Seed Fund (Fundusz Zalążkowy) pomaga finansować pomysły pochodzące ze wspólnoty Unite!, czyli od studentów, badaczy i kadry akademickiej dziewięciu uniwersytetów należących do sieci. Fundusz oferuje środki finansowe na wsparcie współpracy pomiędzy co najmniej dwoma uczelniami.

web_students.pngCo Fundusz Zalążkowy może zaoferować studentom?

Projekty zaproponowane przez studentów mogą dotyczyć dowolnego przedmiotu lub tematu poza programem studiów, który wnosi wartość dla studentów i wzmacnia współpracę między nimi.

Możliwe pomysły obejmują wspólne projekty np. wystawy, wydarzenia, wycieczki, konkursy, hackatony czy kursy na Metacampusie w takich obszarach jak innowacje, sport, kariera, język, edukacja, komunikacja, działania informacyjne lub jakikolwiek inny obiecujący pomysł.

Kto może aplikować?

• Studenci studiów licencjackich i podyplomowych (w tym doktoranci). Wnioskodawcy muszą zapewnić być studentami do końca projektu.
  • Organizacje/stowarzyszenia studenckie.
  • Jednostki i centra aktywności studenckiej (takie jak związki sportowe, centra językowe itp.).

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Koszty kwalifikowalne:

• Koszty osobowe związane z zadaniami organizacyjnymi (tylko dla pracowników zatrudnionych przez uczelnię).
  • Asystenci studenccy (zdefiniowani jako możliwi do zatrudnienia przez uniwersytet).
  • Koszty podróży: preferowane zrównoważone sposoby podróżowania (jeśli to możliwe, korzystaj z pociągów zamiast samolotów).

Inne koszta takie jak: zasoby materialne, materiały badawcze, warsztaty na miejscu/warsztaty mieszane, usługi zewnętrzne (np. moderatorzy, usługi językowe).

Szczegółowe informacje dotyczące Funduszu, w tym formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie projektu lub u Koordynatora Unite! ds. Studenckich - Katarzyny Sławińskiej-Oleszek.