Wyróżnienie od PAP dla PWr. Za politykę informacyjną

Data: 08.12.2023 Kategoria: życie uczelni

Zdjęcie ilustracyjne nagrody

Nagroda im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną trafiła w tym roku na Politechnikę Wrocławską. Dział Informacji i Promocji otrzymał ją podczas gali XIX edycji konkursu Popularyzator Nauki 2023.

Konkurs organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce, wydawany przez Polską Agencję Prasową, od 2005 r. Gala wręczenia tegorocznych nagród odbyła się w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.

Wyboru nagrodzonej instytucji dokonują sami dziennikarze i dziennikarki serwisu PAP Nauka w Polsce, bazując na własnych doświadczeniach. W tym roku zdecydowali o przyznaniu wyróżnienia naszemu zespołowi prasowemu. Uzasadniali ten wybór, podkreślając, że takie jednostki na uczelniach mają bardzo dużo pracy, której nie widać na zewnątrz, a mimo to politechniczny team jest bardzo aktywny w komunikowaniu wyników badań naukowych i robi to na wysokim poziomie.

Polityka informacyjna uczelni to w dużej mierze kontakt ze światem zewnętrznym, możliwy przede wszystkim przez współpracę z mediami.

– Dbamy o dobre, merytoryczne relacje z dziennikarzami i jak widać, przynosi to efekty. Szybko reagujemy na pytania, które do nas trafiają, bo wiemy, że dla mediów czas jest niezwykle istotny. Sami również kreujemy pewne tematy, sugerując i podpowiadając dziennikarzom ciekawe zagadnienia i interesujących rozmówców z PWr – mówi Andrzej Charytoniuk, kierownik Sekcji Informacji w Dziale Informacji i Promocji.