Są wyniki matur. Absolwenci ALO najlepsi we Wrocławiu!

Data: 07.07.2023 Kategoria: aktualności ogólne, rankingi

alo_poczatek.jpg

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła w piątek ogólnopolskie wyniki tegorocznych matur. Z egzaminem dojrzałości świetnie poradzili sobie absolwenci Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PWr, którzy z języka angielskiego, matematyki oraz fizyki byli najlepsi we Wrocławiu.

– Pierwszy rocznik maturzystów, którzy przyszli do nas po ośmiu klasach szkoły podstawowej, wspaniale poradził sobie z tegoroczną maturą – mówi Anita Skrzyniarz, dyrektorka ALO.

Absolwenci politechnicznego liceum uzyskali rewelacyjne wyniki ze wszystkich zdawanych w szkole przedmiotów maturalnych. Najlepiej we Wrocławiu napisali oba egzaminy z języka angielskiego, uzyskując wynik 98% na poziomie podstawowym i 91% na poziomie rozszerzonym, a także z matematyki na poziomie rozszerzonym (76%) i fizyki (63%).

116 miejsc w czterech klasach

Nauka w liceum jest bezpłatna, a nabór prowadzony na zasadach szkoły publicznej, choć placówka znajduje się w osobnym systemie rekrutacji. Nacisk położony jest na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę, chemię i informatykę. W roku szkolnym 2023/24 zostaną utworzone cztery klasy z zestawami przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym:

• matematyka – fizyka – informatyka,
  • matematyka – chemia – informatyka,
  • matematyka – fizyka – chemia,
  • oraz po raz pierwszy matematyka – fizyka – biologia.

Ten ostatni zestaw przedmiotów jest związany z planowanym otwarciem na Politechnice Wrocławskiej Wydziału Medycznego. Zamiast najczęściej spotykanego połączenia chemii i biologii, nowa klasa w naszym liceum będzie stawiała na rozszerzoną fizykę i biologię oraz oczywiście matematykę. Wynika to z tego, że zgodnie z zapowiedziami studenci w ramach przedmiotów wybieralnych na kierunku lekarskim PWr będą mogli skorzystać z oferty kursów związanych z elektroniką, mechaniką czy informatyką.

Rekrutacja do ALO PWr już się zakończyła. W sumie wpłynęło blisko 700 zgłoszeń, w tym 75 wniosków od laureatów różnego rodzaju olimpiad przedmiotowych. Lista przyjętych zostanie ogłoszona 18 lipca.

W najnowszym rankingu liceów i techników przygotowanym przez Fundację „Perspektywy” Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr sklasyfikowano na dziewiątym miejscu w kraju, drugim na Dolnym Śląsku i czwartym w zestawieniu obejmującym wyniki maturalne.