PWr Challenge: uczniowie szkół średnich podjęli wyzwanie gry terenowej na PWr [FOTO]

Data: 10.06.2022 Kategoria: życie uczelni

Liceum Ogólnokształcące nr VII we Wrocławiu - zwycięska drużyna

Budowali wieże, przybijali pieczątki, sterując ramieniem robota, rozwiązywali matematyczne łamigłówki i chemiczną krzyżówkę, a nawet głowili się, jak w najszybszy sposób podnieść temperaturę ciała, by kamera termowizyjna pokazała wysoki wynik. Wszystkie te wyzwania (i kilka innych!) podjęli uczniowie dolnośląskich szkół średnich, którzy odwiedzili PWr, by wziąć udział w grze terenowej.

Gra terenowaW przygotowanie zadań (a także pokazów i wykładów) dla uczniów zaangażowały się wszystkie wydziały uczelni. W całym kampusie głównym rozmieszczone były stacje z wyzwaniami do podjęcia.

A te były najróżniejsze – np. na Wydziale Mechanicznym uczestnicy gry sortowali (wydrukowane na drukarkach 3D) kości zwierzęce i człowieka, z kolei na Elektrycznym musieli tak sterować ręką robota, by podnieść pieczątkę, odbić na kartce, a potem ją odłożyć. Na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego budowali z patyczków most Leonarda da Vinci, a na Architekturze wieżę z papieru.

Zadaniem było nie tylko podołanie tym wyzwaniom, ale i jeszcze zrobienie tego w jak najkrótszym czasie. Zaangażowanie uczniów było ogromne. Na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym uczniowie musieli wymyślić, w jaki sposób podnieść temperaturę swojego ciała, by kamera termowizyjna wskazała jak najwyższą. Jedna z uczennic założyła trzy bluzy swoich kolegów i spędziła kilka minut na intensywnym treningu – wszystko po to, by zwyciężyć.

kampaniapwr_2022-banerywww_750x96.jpg

Gra terenowaW grze wzięło udział 14 zespołów, a ogółem nasz kampus odwiedziło 18 szkół średnich z Wrocławia, Brzegu Dolnego, Długołęki, Wałbrzycha, Sycowa, Złotoryi i Świdnicy.

Pierwsze miejsce zdobyło Liceum Ogólnokształcące nr VII we Wrocławiu, drugie – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie, a trzecie ­ – Liceum Ogólnokształczące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu.

Zdjęcia z gry terenowej można pobrać tutaj.

lucy