Najlepszy zasięg wiedzy – zaczynamy rekrutację na PWr

Data: 16.05.2022 Kategoria: rekrutacja

Baner reklamowy z treścią: Rekrutacja trwa! 16 maja-7 lipca

Rozpoczęliśmy letni nabór na studia na Politechnice Wrocławskiej. Rekrutację prowadzimy na studia stacjonarne i niestacjonarne na I oraz II stopniu. Na kandydatów czeka ponad 8 tys. miejsc i aż siedem nowych kierunków!

– Najwięcej miejsc czeka na studiach stacjonarnych, przygotowaliśmy ich łącznie 7323 na 64 kierunkach – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji PWr. – Mamy także szeroką ofertę dla tych, którzy chcą kontynuować naukę na studiach II stopnia. Tutaj czeka blisko 800 miejsc na 22 kierunkach stacjonarnych, w tym 12 w języku angielskim – dodaje.

Dodatkowe 775 miejsc to oferta studiów niestacjonarnych (7 kierunków na I stopniu i 4 na II stopniu).

Mamy siedem nowości

W tym roku oferta PWr wzbogaciła się aż o siedem nowych kierunków.

Na studiach pierwszego stopnia uruchamiamy: geoenergetykę, inżynierię surowców mineralnych oraz gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Z kolei na studiach magisterskich nowością są kierunki: Urban Mining i Enviromental Quality Managment (studia w języku angielskim), a także gospodarka przestrzenna oraz bezpieczeństwo i higiena pracy (które są studiami czterosemestralnymi).

– To kierunki odpowiadające na największe wyzwania współczesnego świata. Szkolić będą się na nich specjaliści m.in. z zakresu ochrony środowiska, alternatywnych źródeł energii czy zrównoważonego rozwoju miast. Kierunki w języku angielskim na studiach II stopnia to z kolei odpowiedź na rosnące zainteresowanie naszą uczelnią ze strony kandydatów zza granicy – podkreśla Anetta Stypułkowska.

Pełną listę kierunków oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Działu Rekrutacji

Nabór potrwa do 7 lipca, a wyniki poznamy cztery dni później 11 lipca.

Natomiast już 20 lipca wystartuje drugi nabór, przygotowana jest także trzecia rekrutacja – ruszy ona 8 września.

– Jesteśmy również przygotowani na przyjęcie kandydatów z Ukrainy. Trzeba przy tym pamiętać, że proces rekrutacyjny będzie wyglądał inaczej w przypadku osób, które przebywały w naszym kraju przed wybuchem wojny, tych które przyjechały do Polski po 24 lutego oraz kandydatów, którzy nadal przebywają w Ukrainie, a chcieliby rozpocząć naukę na PWr – wyjaśnia Anetta Stypułkowska.

Dokładne informacje na ten temat można znaleźć na stronie Działu Rekrutacji.

Najlepszy zasięg wiedzy

16 maja to także początek naszej kampanii rekrutacyjnej, której hasło brzmi „Najlepszy zasięg wiedzy”.

W jej ramach przygotowaliśmy m.in. spot rekrutacyjny (teaser można już znaleźć w politechnicznym mediach społecznościowych) i mural na budynku H-5 (wyb. Wyspiańskiego 41). Zaprojektowali go studenci z Wydziału Architektury – Kamila Zboina i Krystian Cięciwa.

Jak było rok temu?

W ubiegłym roku największą popularnością wśród kandydatów cieszyły się informatyka stosowana w języku polskim i angielskim. O jedno miejsce starało się tam odpowiednio 10 i 9 osób.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także budownictwo, cyberbezpieczeństwo, informatyka techniczna oraz automatyka i robotyka.

mic