TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 16.05.2022 Kategoria: rekrutacja
Rozpoczęliśmy letni nabór na studia na Politechnice Wrocławskiej. Rekrutację prowadzimy na studia stacjonarne i niestacjonarne na I oraz II stopniu. Na kandydatów czeka ponad 8 tys. miejsc i aż siedem nowych kierunków!
– Najwięcej miejsc czeka na studiach stacjonarnych, przygotowaliśmy ich łącznie 7323 na 64 kierunkach – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji PWr. – Mamy także szeroką ofertę dla tych, którzy chcą kontynuować naukę na studiach II stopnia. Tutaj czeka blisko 800 miejsc na 22 kierunkach stacjonarnych, w tym 12 w języku angielskim – dodaje.
Dodatkowe 775 miejsc to oferta studiów niestacjonarnych (7 kierunków na I stopniu i 4 na II stopniu).
W tym roku oferta PWr wzbogaciła się aż o siedem nowych kierunków.
Na studiach pierwszego stopnia uruchamiamy: geoenergetykę, inżynierię surowców mineralnych oraz gospodarkę o obiegu zamkniętym.
Z kolei na studiach magisterskich nowością są kierunki: Urban Mining i Enviromental Quality Managment (studia w języku angielskim), a także gospodarka przestrzenna oraz bezpieczeństwo i higiena pracy (które są studiami czterosemestralnymi).
– To kierunki odpowiadające na największe wyzwania współczesnego świata. Szkolić będą się na nich specjaliści m.in. z zakresu ochrony środowiska, alternatywnych źródeł energii czy zrównoważonego rozwoju miast. Kierunki w języku angielskim na studiach II stopnia to z kolei odpowiedź na rosnące zainteresowanie naszą uczelnią ze strony kandydatów zza granicy – podkreśla Anetta Stypułkowska.
Pełną listę kierunków oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Działu Rekrutacji
Nabór potrwa do 7 lipca, a wyniki poznamy cztery dni później 11 lipca.
Natomiast już 20 lipca wystartuje drugi nabór, przygotowana jest także trzecia rekrutacja – ruszy ona 8 września.
– Jesteśmy również przygotowani na przyjęcie kandydatów z Ukrainy. Trzeba przy tym pamiętać, że proces rekrutacyjny będzie wyglądał inaczej w przypadku osób, które przebywały w naszym kraju przed wybuchem wojny, tych które przyjechały do Polski po 24 lutego oraz kandydatów, którzy nadal przebywają w Ukrainie, a chcieliby rozpocząć naukę na PWr – wyjaśnia Anetta Stypułkowska.
Dokładne informacje na ten temat można znaleźć na stronie Działu Rekrutacji.
16 maja to także początek naszej kampanii rekrutacyjnej, której hasło brzmi „Najlepszy zasięg wiedzy”.
W jej ramach przygotowaliśmy m.in. spot rekrutacyjny (teaser można już znaleźć w politechnicznym mediach społecznościowych) i mural na budynku H-5 (wyb. Wyspiańskiego 41). Zaprojektowali go studenci z Wydziału Architektury – Kamila Zboina i Krystian Cięciwa.
W ubiegłym roku największą popularnością wśród kandydatów cieszyły się informatyka stosowana w języku polskim i angielskim. O jedno miejsce starało się tam odpowiednio 10 i 9 osób.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się także budownictwo, cyberbezpieczeństwo, informatyka techniczna oraz automatyka i robotyka.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »