Przekazanie władzy na Politechnice Wrocławskiej

Data: 31.08.2020 Kategoria: aktualności ogólne, uroczystości uczelniane

Prof. Arkadiusz Wójs objął funkcję rektora Politechniki Wrocławskiej. W ostatni dzień sierpnia dotychczasowi rektor, prorektorzy i dziekani złożyli podpisy świadczące o przekazaniu władzy na uczelni. Czteroletnia kadencja nowych władz rozpoczyna się 1 września.

przekazanie_wladzy2020_02.jpgUstępujący rektor, prorektorzy i dziekani składali podpisy wspólnie z nowymi władzami uczelni i wydziałów w Księdze Politechniki Wrocławskiej. Następnie prof. Cezary Madryas przekazał prof. Arkadiuszowi Wójsowi symboliczny klucz do uczelni.

– Obejmujecie Politechnikę Wrocławską w dobrej sytuacji finansowej, z zapleczem dydaktycznym i nowym centrum sportowym. Jesteście profesjonalistami i życzę wam też dużo szczęścia, które w wielu momentach się przydaje – powiedział prof. Cezary Madryas.

Nowy rektor Politechniki Wrocławskiej odsłonił także swoje nazwisko na tablicy rektorów w holu gmachu głównego uczelni.

– Co cztery lata na uczelni pojawia nowa fala entuzjazmu, kiedy to wiele osób ma nadzieję, że wydarzy się coś wyjątkowego. Dzisiaj otworzyliśmy nowe centrum sportowe, ale w ostatniej kadencji na Politechnice pojawiło się wiele inwestycji związanych z zapleczem naukowym. Najważniejsza z nich to oczywiście budynek GEO-3EM – mówił prof. Arkadiusz Wójs, nowy rektor PWr. – Mieliśmy także duże osiągnięcia naukowe – prof. Marek Samoć i prof. Marcin Drąg otrzymali „polskie Noble”. Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić taki sukces. W kwestii dydaktyki byliśmy i pozostajemy czołową uczelnią w Polsce – dodał rektor.

2020-08-31_nowe_wladze_politechniki_wroclawskie.jpg

przekazanie_wladzy2020_03.jpgProf. Wójs przyznał, że ostatnia kadencja była jednak niezwykle trudna. W jej trakcie m.in. weszła w życie nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, która wymusiła przeprowadzenie szeregu zmian na uczelni, a w ostatnich miesiącach pojawiły się także wyzwania związane z pandemią koronawirusa.

– Prof. Cezary Madryas dzielnie to wszystko zniósł i mam nadzieję, że ja też okażę się taki twardy i za cztery lata stanę w tym miejscu z uśmiechem. Wydaje mi się, że w każdej kadencji pojawiają się takie trudne momenty, dlatego musimy być razem i wspierać się wzajemnie, żeby nasza uczelnia była jeszcze lepsza. Razem z prorektorami i dziekanami będziemy się starali wdrażać wszystkie pomysły, które trafiły do nas jeszcze w trakcie kampanii wyborczej – podkreślił prof. Arkadiusz Wójs.

Uroczystość zakończył wspólny toast rektorów i dziekanów za pomyślność Politechniki Wrocławskiej.

mic

newsletter-promo.png