A A+ A++
A A A A

Politechnika Wrocławska

Newsletter

Polityka równości, różnorodności i dobrostanu 2025-2028

Czy wiesz, że...

Prestiżowe wyróżnienie dla naszej uczelni

Politechnika Wrocławska otrzymała nagrodę Związku Banków Polskich i Fundacji „Promyk Słońca”. Nasza uczelnia została uhonorowana za wybitne i innowacyjne rozwiązania technologiczne na rzecz osób z niepełnosprawnościami

nagroda_zbp3.jpgPomysłodawcą nagrody jest Fundacja „Promyk Słońca”, która wraz z partnerami biznesowymi wyróżnia w ten sposób osoby, instytucje czy firmy za rozwiązania wykorzystujące nowe technologie do wspierania środowisk niepełnosprawnych. Okazją do wręczenia tegorocznej statuetki był odbywający się w minionym tygodniu w Warszawie XIII Kongres Gospodarki Elektronicznej 2018. 

W imieniu rektora naszej uczelni nagrodę odebrał Jerzy Borowiec, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych. – To dla nas duże zaskoczenie, bo w ogóle nie wiedzieliśmy, że jesteśmy typowani w konkursie. Tym bardziej nas cieszy, że jesteśmy nagradzani za naszą normalną, codzienną pracę na rzecz studentów z niepełnosprawnościami – uważa Jerzy Borowiec. Dodaje, że Politechnika realizuje szereg działań wspierających takie osoby. – Laboratorium Tyfloinformatyczne PWr w różny sposób  pomaga środowiskom osób niewidzących, przyznajemy specjalne stypendia najlepszym studentom, ponadto na różnych wydziałach realizowane są prace dyplomowe usprawniające życie osób niepełnosprawnych np. wózek sterowany oddechem czy sztuczna, w pełni automatyczna ręka – wylicza pełnomocnik rektora.

Przypominamy, że w tym roku na Politechnice Wrocławskiej przyznano blisko 90 stypendiów dla osób niepełnosprawnych. Przeznaczono na to 127 750 zł, są to środki pochodzące z aukcji, która odbyła się podczas Charytatywnego Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej oraz z wpłat dokonanych przez darczyńców w ciągu roku.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska ©