Politechnika rozszerza współpracę z Okręgowym Urzędem Miar we Wrocławiu

Wymiana doświadczeń naukowo-technicznych, organizowanie wydarzeń edukacyjnych, staże i praktyki studenckie – to tylko niektóre punkty umowy o współpracy między Politechniką Wrocławską a Okręgowym Urzędem Miar we Wrocławiu.

Podpisanie umowyPorozumienie podpisali 21 stycznia 2022 roku prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy oraz Robert Czajkowski, dyrektor OUM.

– Ważną misją naszej uczelni jest wspomaganie techniczne i technologiczne różnych podmiotów zewnętrznych, takich jak Urząd Miar. Chcemy udostępniać naszą wiedzę dotyczącą nowoczesnych metod pomiarowych, np. w zakresie nanometrologii czy klasycznej metrologii, a także pomagać w rozwiązywaniu bieżących problemów w tym obszarze  – mówi prof. Dariusz Łydżba.

Umowa zakłada też realizację staży i praktyk studentów PWr w Okręgowym Urzędzie Miar we Wrocławiu.

– O sformalizowanie naszej współpracy zabiegaliśmy już od dawna, niestety pandemia nam w tym przeszkodziła. Cieszę się, że w końcu się udało, bo chcemy korzystać z najnowszych osiągnięć nauki  – ocenia dyrektor OUM Robert Czajkowski.

Podmisanie umowy – Główne ramy tej współpracy to właśnie wymiana wiedzy i doświadczeń w dziedzinie szeroko rozumianej metrologii. Zapraszamy też studentów uczelni do odbywania staży w administracji publicznej – mówi dyrektor.

Wspólne działania będą dotyczyć naukowców i studentów z wydziałów: Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz Mechanicznego.

Okręgowy Urząd Miar we Wrocławiu jest jednostką administracyjną Głównego Urzędu Miar, mieszczącego się w Warszawie.  Swoim działaniem obejmuje szereg zagadnień związanych z metrologią naukową, prawną i przemysłową oraz probiernictwem, jednostkami miar, jak również zaawansowanymi technologicznie wzorcami pomiarowymi.