Podpisaliśmy umowę o współpracy z LG Energy Solution

Data: 23.11.2021 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca z przemysłem

Wspólne prowadzenie projektów badawczych, organizowanie praktyk i staży naukowych dla studentów, doktorantów i pracowników uczelni, a także kształtowanie programów nauczania – to główne założenia umowy o współpracy pomiędzy PWr i LG Energy Solution.

Podpisanie umowy z LG Energy Solution - zdjęcieDokument w tej sprawie podpisali 23 listopada prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy i Piotr Blachura, pełnomocnik zarządu, dyrektor HR firmy LG Energy Solution.

– Firmy oczekują od uczelni wyższych nie tylko dobrze wykształconych absolwentów, ale absolwentów przygotowanych stricte pod konkretne wymagania. Jesteśmy pod tym względem dość elastyczni, dlatego liczymy na owocną współpracę – mówił prof. Dariusz Łydżba.

Porozumienie zakłada m.in. wspólne wnioskowanie o dofinansowanie i realizację krajowych oraz międzynarodowych projektów badawczych, konsultacje naukowe, realizację przedsięwzięć naukowych i prac na rzecz instytucji zewnętrznych oraz organizację praktyk i staży naukowych dla studentów, doktorantów i pracowników PWr w LG Energy Solution.

Podpisanie umowy z LG Energy Solution - zdjęcie– Dla nas umowa z Politechniką Wrocławską będzie szansą na przygotowanie odpowiedniego modelu współpracy z uczelnią techniczną, który następnie będziemy mogli wdrożyć w innych szkołach wyższych – mówił Piotr Blachura.

Zgodnie z umową wspólnie modyfikowane będą także programy kształcenia na wybranych kierunkach studiów, aby część zajęć mogła się odbywać w siedzibie firmy. LG Energy Solution chce udzielić szczególnego wsparcia zwłaszcza kierunkom związanych z elektromobilnością. Z tego względu chęć współpracy z przedsiębiorstwem zadeklarowały już Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów, Wydział Chemiczny oraz Wydział Elektryczny.

– Pamiętając o kształceniu, chcemy otworzyć bramy naszych zakładów zarówno dla studentów, jak i pracowników uczelni. Będzie to znakomita okazja, żeby zobaczyć, jak wygląda nasza produkcja, a jest to proces bardzo zaawansowany technologicznie i często objęty ochroną – dodał Piotr Blachura.

Link do Newslettera

LG Energy Solution Wrocław jest największym w Europie i wiodącym na świecie producentem baterii litowo-jonowych dla przemysłu motoryzacyjnego. W Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) wytwarzane są  wszystkie komponenty baterii, aż po produkt gotowy do montażu w aucie. Zakład zajmuje powierzchnię około 100 hektarów, znajduje się w nim kilkadziesiąt linii produkcyjnych, a docelowa moc produkcyjna osiągnie poziom 100 GWh.