Nowy mural w kampusie PWr. Na 70-lecie Studium Języków Obcych

Siedem postaci symbolizujących siedem języków nauczanych przez Studium Języków Obcych PWr ozdobiło ścianę w budynku H-4. Mural zaprojektowany przez studentkę Igę Domowicz to jeden z kilku elementów obchodów tegorocznego 70-lecia jednostki.

Odsłonięcie muraluMural powstał jako efekt pracy studentek trzeciego roku architektury na zajęciach „Laboratorium formy - mural” prowadzonych przez dr hab. Karolinę Jaklewicz, prof. uczelni.

16 uczestniczek tego kursu przygotowało w sumie 23 bardzo różnorodne projekty. Oceniało je jury – złożone z pracowników Studium Języków Obcych i Wydziału Architektury.

Ostatecznie wybrano „Jedność” Igi Domowicz – mural ukazujący siedem postaci symbolizujących języki, jakich naucza SJO.

– Pokazałam je siedzące w okręgu, by podkreślić, że są wspólnotą – opowiada autorka. – Użyłam też tej samej palety barw, by zaznaczyć, że choć każda z tych postaci jest inna, to jednak wiele je łączy i w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy tacy sami.

Iga Domowicz z muralemIwona Frankiewicz, dyrektor Studium Języków Obcych, podkreślała, że jury spodobał się ten projekt, bo pokazuje wartości, które są istotne dla studium: - Komunikację, współpracę, przyjaźń – wyjaśniała. – Jego kolorystyka świetnie wpasowuje się też we wnętrza naszego budynku – dodawała.

W odsłonięciu muralu uczestniczyli prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr i prof. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia.

- Jesteśmy pewni, że ten mural będzie cieszył oko każdego, kto przychodzi tu, by nauczyć się mówić w innym języku – mówiła prorektor. – Jestem dumna także z tego, że to nasze studentki pracowały nad tym projektem. Tym bardziej, że jego wymowa wpisuje się w ważne dla nas hasło: „Razem PWr”.

Prof. Jaklewicz podkreślała, że mimo iż wygrał tylko jeden projekt, który możemy teraz oglądać na ścianie korytarza budynku H-4 (na parterze), to w prace nad realizacją muralu włączyły się solidarnie wszystkie studentki uczestniczące w kursie.

- Taka współpraca, umiejętność pozbycia się egoizmu, który każdy z nas jednak ma, jest bardzo istotna w procesie kształcenia. Cieszę się, że udowadniamy, że potrafimy działać razem – tłumaczyła.

Pozostałe projekty muralu opracowane przez studentki z Wydziału Architektury można oglądać w gablocie na parterze SJO.

kampaniapwr_2022-banerywww_750x96.jpg

Mural to tylko jeden elementów obchodów 70-lecia Studium Języków Obcych PWr. Jednostka zorganizowała m.in. konkurs fotograficzny i zakopała w kampusie PWr kapsułę czasu z przedmiotami zaproponowanymi przez studentów i pracowników.

lucy