Nasze studentki z drugim miejscem w międzynarodowym finale konkursu architektonicznego!

Wizualizacja nagrodzonego projektu

Znamy wyniki światowego finału Saint-Gobain Architecture Student Contest. Z drugim miejscem z Helsinek wrócą Aleksandra Tądel i Magdalena Strauchmann, studentki architektury na Politechnice Wrocławskiej.

Nasze studentki w HelsinkachW stolicy Finlandii swoje projekty osiedli mieszkaniowych w pobliżu Uniwersytetu Helsińskiego prezentowało 29 finalistów i finalistek z całego świata – m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii, Libanu, Chin, Japonii, Kolumbii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, RPA, Indonezji czy Meksyku.

Reprezentantkami Polski po krajowym finale konkursu Saint-Gobain Architecture Student Contest zostały Aleksandra Tądel i Magdalena Strauchmann z Wydziału Architektury PWr ze swoim projektem „Rurban Habitat”, przygotowanym pod opieką dr inż. arch. Elżbiety Komarzyńskiej-Świeściak i dr. inż. arch. Marka Lambera.

Nasze studentki zostały docenione drugim miejscem w międzynarodowym finale.

Szczegółowy opis nagrodzonego projektu „Rurban Habitat” w artykule na naszej stronie.

Jury – złożone m.in. z doświadczonych architektów i planistów, w tym z helsińskiego wydziału planowania miasta – w werdykcie podkreśliło, że o nagrodzie dla reprezentantek Polski zdecydowały „metodyczne zaprojektowanie, zachowanie istoty obszaru osiedla Viiki oraz liczne rozwiązania wspierające bioróżnorodność i ochronę zielonych przestrzeni”.

Laureatki z opiekunką projektuJak zaznaczano w oficjalnym komunikacie, szczególną uwagę jury przyciągnęły harmonijne połączenie starych i nowych elementów oraz nastawienie na rozwiązania w obiegu zamkniętym.

Pierwsze miejsce w konkursie przyznano zespołowi z Universidade Do Porto z Portugalii (Francisco Ferreira, Pedro Tiago Gaspar, Joao Henriques), a trzecie reprezentantom Korei Południowej (Donghui Shin, Jiyeol Park, Hwanhui Lee).

Na stronie organizatorów konkursu można obejrzeć wideo-prezentację koncepcji naszych studentek.

Wizualizacja projektu naszych studentek

lucy