Najlepsi absolwenci PWr 2020/2021 wybrani

Radosław Szymon z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki oraz Dawid Szarek z Wydziału Matematyki zostali laureatami konkursu na najlepszych absolwentów naszej uczelni w roku akademickim 2020/2021.

Radosław SzymonFizyka i kryminały

Najlepszym absolwentem PWr studiów I stopnia w minionym roku akademickim został Radosław Szymon, który ukończył kierunek inżynieria kwantowa na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.

– Troska o środowisko, przyszłość naszej planety, rozwój nowych technologii oraz zamiłowanie do nauki – to dla tych powodów rozpocząłem studia na inżynierii kwantowej – mówi Radosław Szymon z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. – Ten kierunek zapewnił mi nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale pokazał też praktyczne zastosowanie fizyki.

Obecnie laureat kontynuuje studia na tym samym kierunku, zagłębiając się w świat układów optoelektronicznych na bazie półprzewodników szeroko przerwowych. Między innymi tej tematyki dotyczyła też jego praca inżynierska pt. „Właściwości strukturalne nanodrutów AlGaN/GaN/AlN wzrastanych na podłożach Si oraz GaN/Al2O3", którą napisał pod opieką promotorki dr inż. Euniki Zielony.

– W przyszłości swoje miejsce z pewnością widzę w laboratorium badawczym – opowiada Radosław Szymon. – W przerwach od badań dużo podróżuję do różnych zakątków Europy, a pozostały wolny czas wypełniam gotowaniem. Specjalizuję się w daniach wegetariańskich, a także piekę rozmaite słodkości. Uwielbiam też podążać śladami największych detektywów, rozczytując się w kryminałach Agathy Christie czy Arthura Conana Doyle’a.

Unikalna matematyka

Najlepszym absolwentem II stopnia studiów naszej uczelni wybrano natomiast Dawida Szarka z Wydziału Matematyki.

Dawid Szarek

– Na kierunek Applied Mathematics zdecydowałem się głównie ze względu na jego unikalność. Daje on bowiem nie tylko możliwość nauczenia się zaawansowanych metod modelowania i przetwarzania danych, ale też zapewnia wiedzę teoretyczną umożliwiającą ich zrozumienie i dalsze rozwijanie – opowiada Dawid Szarek z Wydziału Matematyki. – Dzięki tym studiom mam umiejętności, które na co dzień wykorzystuję w pracy jako Data Scientist.

Promotorką pracy dyplomowej laureata pt. „The application of neural networks in the problem of anomalous diffusion parameter estimation” była dr hab. inż. Agnieszka Wyłomańska, prof. uczelni.

W wolnym czasie nasz absolwent lubi spacerować i zwiedzać Warszawę, do której niedawno się przeprowadził.

Najlepsi absolwenci PWr w roku akademickim 2020/2021

I stopień