Nagroda ministra dla naukowca z W2

Prof. Krzysztof Schabowicz z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego otrzymał odznaczenie honorowe Ministra Rozwoju Pracy i Technologii „Za zasługi dla Budownictwa”. Naszego naukowca doceniono za osiągnięcia naukowo-techniczne w dziedzinie budownictwa i ich wdrażanie do gospodarki.

Nagroda ministra dla prof. Krzysztofa SchabowiczaPrestiżowa Nagroda „Za zasługi dla Budownictwa” jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym za szczególne osiągnięcia w dziedzinie architektury i budownictwa. Wręczono ją we Wrocławiu podczas uroczystej „Gali Inżynierskiej” zorganizowanej przez Dolnośląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.

Prof. Krzysztof Schabowicz jest specjalistą z zakresu budownictwa ogólnego, prawa budowlanego, diagnostyki i utrzymania konstrukcji inżynierskich. Zajmuje się tematyką elewacji wentylowanych, a w szczególności technologią produkcji i badaniem okładziny zewnętrznej z płyt włóknisto-cementowych w zakresie wykrywania, identyfikacji i klasyfikacji procesów degradacji oraz uszkodzeń, a także metodyki tych badań.

Prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe związane z implementacją urządzeń i technologii diagnostyki nieniszczącej w obiektach budowlanych, w tym z zastosowaniem sztucznej inteligencji. Jego zainteresowania badawcze obejmują beton, włókno-cement, tomografię ultradźwiękową, metodę echa, metodę odpowiedzi na impuls, GPR i inne badania nieniszczące oraz sztuczną inteligencję.

newsletter-promo.png