Mistrzostwa Polski na celność lądowania

Data: 14.06.2016 Kategoria: życie uczelni

Zawodnicy z czterech szkół wyższych wezmą udział w X Akademickich Mistrzostwach Polski na celność lądowania, które w najbliższy weekend odbędą się na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie

Celem zawodów jest wylądowanie szybowcem typu „Puchacz” jak najbliżej wyznaczonego wcześniej na lotnisku punktu. Każdy z pilotów wykonuje swój lot w towarzystwie instruktora, a po wykonaniu okręgu, schodzi do lądowania.Rywalizacja będzie się toczyła w trzech konkurencjach – indywidualnej, drużynowej oraz w poprawności startu i lądowania.

O zwycięstwo rywalizować będą zawodnicy Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Warszawskiej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się w piątek, 10 czerwca, o godz. 17.00 w budynku C-13 (sala 2.17). Rywalizacja w przestworzach rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli. Loty będą się odbywały w następujących godzinach:

• 11 czerwca (sobota) – 9.15 – 19.00,
  • 12 czerwca (niedziela) – 9.15 – 12.30.

Więcej informacji o zawodach i harmonogram mistrzostw można znaleźć na stronie

Podczas ubiegłorocznej edycji mistrzostw pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła PWSZ w Chełmie, drugie Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, a trzecie Politechnika Wrocławska.