Najlepsza praca magisterska z chemii kwantowej powstała na PWr

Data: 20.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

Dawid Grabarek z Politechniki Wrocławskiej został laureatem Nagrody im. Profesora Jacka Rychlewskiego. Napisał najlepszą pracę magisterską z chemii kwantowej

Nagroda przyznawana jest co roku przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Patronat nad konkursem sprawuje Polskie Towarzystwo Chemiczne. Autor pracy otrzymuje nagrodę pieniężną. W tym roku jest to 4 tys. złotych.

Dawid Grabarek z Wydziału Chemmicznego PWr napisał pracę zatytułowaną: ,,Impact of the Ground-State Geometry on Excitation Energies in Retinal Models’’. Promotorem pracy był prof. Tadeusz Andruniów.

W poprzedniej edycji również zwyciężył student Politechniki Wrocławskiej - Wiktor Beker za pracę „Analiza oddziaływań w centrum aktywnym teoretycznie zaprojektowanego biokatalizatora”.
Nagroda będzie wręczona we wrześniu podczas dorocznego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
ISZ