Studenci PWr z 16 medalami na trójmiejskich zawodach robotycznych

Data: 23.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

Członkowie dwóch robotycznych kół naukowych z naszej uczelni rywalizowali w ubiegły weekend na organizowanych w Trójmieście zawodach Roboxy 2016 i Trójmiejskim Turnieju Robotów. I były to bardzo udane starty. Studenci wywalczyli aż 16 miejsc na podium w poszczególnych konkurencjach konkursów

Osiem razy na podium stawali w sobotę członkowie Koła Naukowego Robotyków KoNaR działającego na Wydziale Elektroniki PWr. Zdobyli je w Trójmiejskim Turnieju Robotycznym organizowanym przez Studenckie Koło Automatyków SKALP z Politechniki Gdańskiej oraz Stowarzyszenie Robotyków  SKALP.

Medalami mogą się pochwalić:

- Łukasz Maliszewski z dwoma robotami – pierwsze i drugie miejsce w kategorii Microsumo (walki robotów),
- Mateusz Michalak i Aleksander Sil z robotem "2Weak4U" – pierwsze miejsce w kategorii Minisumo Deatchmatch i drugie miejscem w kategorii Minisumo,
- Rafał Cymiński z robotem "GoldenArrow" – drugie miejsce w kategorii Linefollower-enhanced (wyścigi robotów),
- Michał Burdka z robotem "Er 3" – trzecie miejsce w kategorii Linefollower-enhanced,
- Witold Lipieta z robotem "Tom" – trzecie miejsce w kategorii Micromouse (kategoria, w której roboty szukają środka labiryntu, a następnie muszą znaleźć drogę do wyjścia).
- Dawid Stanasiuk i Mateusz Krawczuk - drugie miejsce w kategorii Freestyle - sędziowie oceniają w niej bardzo zróżnicowane roboty. To bardziej pokaz, w czasie którego konstruktorzy prezentują możliwości i rozwiązania konstrukcyjne swoich robotów. Dawid i Mateusz do Trójmiasta pojechali z robotem humanoidalnym, czyli takim, który przypomina człowieka. Stworzyli go docelowo do startów w konkurencji popularnej na zagranicznych turniejach - humanoid sumo (walki robotów humanoidalnych). W Polsce takich robotów jest zaledwie kilka.

Miejsce na podium w tym turnieju wywalczył także reprezentant Koła Naukowego Robocik z Wydziału Mechanicznego PWr. Jakub Bilan był drugi w kategorii Micromouse ze swoim robotem „Dendryt”.

Z kolei w niedzielę KoNaR-owcy wystartowali w zawodach Roboxy 2016. Organizowało je Naukowe Koło Studentów Automatyki Politechniki Gdańskiej.

W kategorii Microsumo zwyciężył Łukasz Maliszewski z robotem „Atek”. W Micromouse najlepszy był natomiast Witold Lepieta z robotem „Tom”, a trzecie miejsce zajął Hubert Grzegorczyk z robotem „Rzuf nincza”.
Na drugiej pozycji w Linefollower-enhanced uplasował się Aleksander Bojda, a tuż za nim był Rafał Cymiński z „GoldenArrow”.
Trzecie miejsca przywieźli: Wojciech Wałowski w kategorii Line-follower oraz Dawid Stanasiuk i Mateusz Krawczuk, którzy ponownie wystartowali w kategorii Freestyle ze swoim robotem humanoidalnym.
lucy