Zbuduj most – wirtualnie – i wygraj nagrody

Data: 06.04.2016 Kategoria: aktywność studencka

Uczelniana Organizacja Studencka „Aktywni Budowniczy” zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu Mostów Wirtualnych. Nie trzeba być studentem budownictwa, by spróbować swoich sił w budowaniu mostów. Do zabawy może zgłosić się każdy

Uczestnicy konkursu staną przed zadaniem zbudowania konstrukcji mostu w darmowym programie Feat – Finite Element Analysis of Truss (można go pobrać i zainstalować z internetu). Ma być jak najtańsza i spełniać wymagania dotyczące nośności i ugięć konstrukcji.
0DVRXPBwBfwctBkRo,plakat_uos_wirtualne.j
Konkurs będzie składał się z trzech etapów. Dwa zostaną rozgrane drogą mailową. Trzeci – finałowy – odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej 29 kwietnia. Weźmie w nim udział dziesięciu najlepszych konkursowiczów.
Chętni mogą się zgłaszać do udziału do 7 kwietnia. Nie muszą studiować budownictwa. Obsługa programu nie wymaga dużych umiejętności, więc każdy może spróbować swoich sił. Szczegółowy regulamin konkursu tutaj.

Konkurs organizuje politechniczna Uczelniana Organizacja Studencka „Aktywni Budowniczy” we współpracy z Dawidem Kisałą, pracownikiem Katedry Budowy Mostów i Tuneli na Politechnice Krakowskiej.