Co firmy proponują studentom? Akademickie Targi Pracy na PWr

Data: 04.03.2016 Kategoria: aktywność studencka

Blisko osiemdziesięciu pracodawców weźmie udział w rozpoczynających się 8 marca 25. Akademickich Targach Pracy. Dwudniowa impreza odbędzie się w Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej (budynek C-13)

Targi organizowane przez Biuro Karier PWr i Fundacje Manus odbywają się od trzynastu lat, dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Umożliwiają one studentom nawiązanie współpracy z firmami oraz zapoznanie się z aktualnymi ofertami praktyk, pracy czy staży. Dla pracodawców to doskonała okazja do wymiany informacji dotyczących wymagań stawianych w procesie rekrutacyjnym. Każdą edycję odwiedza około 14 tysięcy osób.

0DVRXPBwBfwctBkRo,targi_2015_jesien.jpg

Podczas marcowej edycji swoją ofertę studentom zaprezentują między innymi takie firmy jak: Credit Suisse, Nestle, 3M, PCC Rokita, Whirlpool, Techland, McKinsey&Company, Eurobank, Elektrobudowa, Nokia, Cargill, IBM, Credit Agricole, Amazon, Autoliv, KGHM Polska Miedź, Volkswagen czy Wabco.
– Ze strony pracodawców zainteresowanie udziałem w imprezie od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. W tej edycji wolne miejsca skończyły nam się już w styczniu i niestety zmuszeni byliśmy odmawiać firmom, które zgłaszały się w ostatniej chwili – mówi koordynatorka targów Anita Pelak z Fundacji Manus.

Z okazji jubileuszu imprezy przygotowane zostały specjalne atrakcje dla wszystkich uczestników, a dodatkowo z okazji Dnia Kobiet panie, które pojawią się w budynku C-13, mogą liczyć na drobne upominki. Dla wystawców przygotowywany jest natomiast okolicznościowo tort.
Targi odbędą się w dniach 8-9 marca w godzinach od 9.30 do 16.00. Więcej szczegółów tutaj.
MC

Na zdjęciu: Jesienna edycja Akademickich Targów Pracy w 2015 roku (fot. I. Szajner)